0 obserwujących
20 notek
17k odsłon
273 odsłony

Gdańska rzeka pieniędzy - jak mieć szczęście w biznesie?

Wykop Skomentuj3

Czy zastanawiacie się czasem nad zasadnością wydawania miejskich pieniędzy? Czy różne wydatki są na pewno niezbędne? Jeżeli tak, to kto i na jakiej podstawie otrzymuje miejskie zlecenia?

Ja tak, a ostatnio przeglądając listę umów podpisywanych przez miasto Gdańsk (możesz to sprawdzić TUTAJ) zauważyłem często powtarzającą się nazwę - jest to ProArt Agencja Kreatywna.

Agencja bardzo kreatywna

Jak sami o sobie piszą - "Jesteśmy agencją kreatywną. Nasza specjalizacja to szeroki zakres projektów graficznych dla wymagających klientów.". Opis jest naprawdę kreatywny i zachęca do skorzystania z ich usług.

Agencja nie ma strony internetowej, jedynie stronę facebookową, ale możemy do niej zadzwonić lub napisać maila (adres mailowy to skrzynka w jednej z popularnych, darmowych usług pocztowych). Siedziba? Przy ul.Hynka w Gdańsku, pośród garaży i warsztatów samochodowych - okolica mało zachęcająca. Szara elewacja, szyld z logo firmy - moim okiem oceniam, że niezgodny z Uchwałą Krajobrazową, bo po zmierzchu ma zmienne natężenie światła. Zresztą, wygląda to bardziej na schowek na narzędzia niż biuro.

Czym się zajmują? Nie bardzo wiadomo, oprócz tego że grafiką, reklamą, oklejaniem szyb i pojazdów. Ale przypuszczam że interesy idą całkiem nieźle - fanpage przedsiębiorstwa założono 15 maja 2018 roku i jeszcze tego samego dnia (!) pochwalono się realizacją kubików reklamowych dla Urzędu Miasta Sopotu (i jak poinformowano, wszystkie informacje o wydarzeniach w Sopocie będą się na nich pojawiać). To się nazywa szybkość! Zazdroszczę. Przejrzyjmy fanpage dalej - większość zleceń (a przynajmniej takimi się chwalą) - zdobywają od różnych spółek miejskich, Urzędu Miasta Gdańsk oraz Urzędu Miasta Sopot.

Między innymi są to:

- Teatr Wybrzeże w Gdańsku

- GIWK

- Gdańskie Usługi Komunalne

- Muzeum II Wojny Światowej

- Gdańskie Autobusy i Tramwaje

- Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

- Muzeum Miasta Gdyni

- Stadion Energa Gdańsk

- Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Szczęście w biznesie

Ale być może to przypadek.

Wróćmy do omawianego Urzędu Miasta Gdańsk.

Analizując zamówienia z roku 2018, możemy stwierdzić, że PROART sp. z. o. o. sp. k. uzyskała 5 zamówień na 26.124zł brutto; w 2019r. było to już 61 zamówień na kwotę ponad 237.000zł, w 2020 r. - tylko do 16.04.2020r. otrzymali 14 zleceń - za ponad 136.000 złotych, i to tylko z Urzędu Miasta Gdańsk!

Przez cały ten okres chwalono się realizacjami dla Urzędu Miasta Sopotu, od czasu do czasu wpadały też zamówienia ze spółek.

Ja nic nie sugeruję - po prostu chciałbym dowiedzieć się, skąd wybór akurat tej firmy, jakie były kryteria, a może i sami zainteresowani wypowiedzą się, skąd ten niezwykły urodzaj publicznych zleceń, dlaczego firma reklamowa istniejąca od pięciu miesięcy, przez następny rok kalendarzowy, dostaje zlecenia na niemal ćwierć miliona złotych?

Pozdrawiam, wasz Janusz Ch.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka