0 obserwujących
167 notek
260k odsłon
  717   0

Plaga fałszywych komorników

Krajowa Rada Komornicza co rusz informuje o kolejnych fałszywych komornikach. W ciągu ostatniego miesiąca KRK wydała aż 4 ostrzeżenia. Dla otrzymujących pisma od komornika jest tylko jedna rada: należy sprawdzić, czy taki komornik jest, a jeśli jest, to czy rzeczywiście prowadzi postępowanie egzekucyjne, o którym zawiadamia. Dane komorników oraz kontakt do nich są dostępne na stronie: komornik.pl   

Poniżej wydane ostrzeżenia.

 

Ostrzeżenie z dnia 6 sierpnia

W związku z wpływającymi do banków licznymi zawiadomieniami o zajęciu rachunku bankowego przez Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Ełku Arkadiusza Rybasowa Kancelaria Komornicza Ełk, Chopina 16, 19-300 Ełk, Krajowa Rada Komornicza uprzejmie wskazuje, iż w ewidencji komorników sądowych prowadzonej przez KRK nie widnieje komornik sądowy o ww. imieniu i nazwisku.

 

W związku z powyższym Krajowa Rada Komornicza ponownie apeluje o zachowanie szczególnej staranności przy weryfikowaniu autentyczności składanych tytułów, zaś o każdym przypadku podejrzenia podrobienia dokumentu i użycia go za autentyczny oraz usiłowaniu wyłudzenia należy niezwłocznie zawiadamiać organy ścigania.

 

Ostrzeżenie z dnia 3 sierpnia

Krajowa Rada Komornicza apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z rozsyłaną za pośrednictwem poczty elektronicznej korespondencją mailową przez osobę bądź osoby podszywające się pod organy egzekucji sądowej.

 

Wiadomość zatytułowana „Komornicze zajęcie egzekucyjne konta bankowego” przekazywana jest z adresu: biuro@komornik-waw.y0.pl przez osobę lub osoby podające się za „Komornika Sądowego Przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli w Warszawie Zdzisławy Soleckiej".

 

W treści wiadomości zawarte są informacje o rzekomo wydanym nakazie zapłaty w post. upominawczym SR dla m.st. Warszawy XIV Wydział Gospodarczy wraz z plikiem do pobrania, który stanowić ma fotokopię tegoż wyroku. W istocie załącznik stanowić może nośnik złośliwego oprogramowania, który po próbie jego pobrania bądź uruchomienia może wyrządzić nieodwracalne skutki w systemach informatycznych, w tym utratę bądź kradzież danych.

 

W związku z powyższym należy zachować szczególną ostrożność, w szczególności w zakresie pobierania bądź uruchamiania plików pochodzących ze źródeł niewiadomego pochodzenia.

 

Ostrzeżenie z dnia 27 lipca

Krajowa Rada Komornicza apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z rozsyłaną za pośrednictwem poczty elektronicznej korespondencją mailową przez osobę bądź osoby podszywające się pod organy egzekucji sądowej.

 

Wiadomość zatytułowana „Komornicze zajęcie egzekucyjne konta bankowego” przekazywana jest z adresu: biuro@egzekucje-komornicze.y0.pl  przez osobę lub osoby podające się za „Komornika Sądowego Przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie Magdalenę Teresińską”.

 

W treści wiadomości zawarte są informacje o rzekomo wydanym nakazie zapłaty w post. upominawczym SR dla m.st. Warszawy w Warszawie XIV Wydział Gospodarczy wraz z plikiem do pobrania, który stanowić ma fotokopię tegoż wyroku. W istocie załącznik stanowić może nośnik złośliwego oprogramowania, który po próbie jego pobrania bądź uruchomienia może wyrządzić nieodwracalne skutki w systemach informatycznych, w tym utratę bądź kradzież danych.

 

W związku z powyższym należy zachować szczególną ostrożność, w szczególności w zakresie pobierania bądź uruchamiania plików pochodzących ze źródeł niewiadomego pochodzenia.

 

Ostrzeżenie z dnia 13 lipca

Krajowa Rada Komornicza apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z wciąż pojawiającymi się na internetowych portalach handlowych ogłoszeniach o rzekomej sprzedaży przez komorników sądowych ruchomości po okazyjnych cenach.

Podejmowane działania stanowią podszywanie się pod istniejące organy egzekucyjne i mają na celu doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez osoby zainteresowane korzystnym nabyciem rzeczy w Internecie.

 

Należy zachować szczególną ostrożność i ograniczone zaufanie wobec wszelkich ogłoszeń o rzekomych licytacjach komorniczych bądź sprzedaży „poza licytacją”, które zamieszczone są w Internecie poza oficjalnym portalem licytacyjnym Krajowej Rady Komorniczej www.licytacje.komornik.pl. W szczególności nie zależy przekazywać środków pieniężnych (na wskazany przez osobę podającą się za komornika) numer rachunku bankowego w celu rzekomego zapewnienia sobie prawa pierwszeństwa nabycia rzeczy.

O każdym przypadku usiłowania wyłudzenia należy niezwłocznie zawiadamiać organy ścigania.

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka