0 obserwujących
46 notek
26k odsłon
  158   0

Mała Moskwa. Mała Rosja? Żywy poligon?

Warto mieć na uwadze to, że ewentualna wygrana pana Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich może skutkować upodobnieniem Polski do współczesnej Rosji. Polska może upodobnić się do Rosji, stając się państwem, w którym prezydent pozostaje w cieniu premiera.

Aktualnie - jak się zdaje - przeważają głosy krytyczne. Krytyce poddawane jest już samo to, że prezydent mógłgy "stawać na baczność" przed premierem. Zapewne rzadko w sensie dosłownym. Wystarczyłoby samo podpisywanie, jak leci (czyli nawet w ciemno) wszystkego, co rząd przedłoży do pospisu, a zwłaszcza podpisywanie wszystkich ustaw.

Mogłoby z tego wyniknąć coś jeszcze. Rzeczpospolita Polska mogłaby stać się swoistym laboratorium politycznym (i politologicznym) dla Federacji Rosyjskiej. Tu - niejako w miniaturce - ukazywałyby się perspektywy wychodzenia przez prezydenta z cienia premiera. Pół biedy, gdyby chodziło tylko o wyciąganie wniosków (np. przez analogię) na podstawie samych obserwacji. Gorzej byłoby, gdyby ktoś - np. zagraniczne służby specjalne - chciał przekształcić Polskę w swoisty poligon doświadczlny, by u nas "testować" określone pomysły, przed ewentualnym ich zastosowaniem w Rosji, lub w innych państwach.

Czy chcemy przekształcenia Polski w żywy poligon doświadczalny obcych sił? Przecież w Polsce już były obce poligony. Przypomina o tym znany film Mała Moskwa.

Czy chcemy jeszcze tak doświadczyć naszą Ojczyznę i samych siebie???

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale