Blog
Im więcej wie, tym człowiek mądrzejszy
maksio
maksio staram się być użyteczny w tym czym mogę, ale mogę nie wiele.
0 obserwujących 6 notek 7106 odsłon
maksio, 14 czerwca 2017 r.

Dlaczego zakazano otwierania trumien w Polsce

466 5 1 A A A

Poniżej jest  odpowiedź, którą pomijają wszystkie media:

Ciała ofiar katastrof lotniczych stanowią jak wiadomo niezwykle ważny materiał dowodowy w procesie ustalania przyczyn tych katastrof. Szczególnie istotne są badania tkanki miękkiej, dla określenia rodzaju urazów i odniesionych ran. Charakter tych ran (kłute, cięte, miażdżone, tłuczone, rwane, z ew. użycia broni palnej) jest przedmiotem eksperckich ustaleń przyczyn zgonu. Jeśli nawet do katastrofy dochodzi na terytorium zaufanego sojusznika, to badania ciał przed pochówkiem, mają miejsce w kraju ojczystym. Nikogo nie dziwi i nie obraża, stosowanie w takich przypadkach zasady ograniczonego zaufania do badań przeprowadzonych w kraju miejsca katastrofy. Tym bardziej na żadne zaufanie nie zasługują badania przeprowadzone w putinowskiej Rosji, która nie jest zaufanym sojusznikiem.

W przypadku katastrofy smoleńskiej dokonano pośpiesznych pochówków, respektując zakaz otwierania zalutowanych trumien. W ten sposób doprowadzono do utraty możliwości badania cennego materiału jakim jest badanie tkanki miękkiej. Tkanka ta uległa rozkładowi w ciągu kilku lat nie podjęcia badania ciał. Były to działania świadome, bo trudno usprawiedliwić najwyższe stanowiska prokuratury cywilnej i wojskowej nieświadomością takiego postępowania. Zaniechanie tych działań ma więc charakter świadomego zacierania dowodów w śledztwie. Za takie zacieranie należałoby oczekiwać postępowania karnego dla ww. prokuratorów.
To jest wyjaśnienie dlaczego ówczesnej władzy zależało na szybkich pogrzebach, bez otwierania trumien i badań zwłok. Dziwne, że nawet prawicowe media pomijają przedstawiony powód takiego postępowania ówczesnej władzy.

Opublikowano: 14.06.2017 18:01.
Autor: maksio
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

zaczyna być aktualny drugi obieg dla swobodnego przepływu informacji i orwellowska rzeczywistość to nie abstrakcja.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Nawałnica klimatyczna nie powinna przykrywać sprawy odszkodowań, bo Polska doświadczyła...
  • Niewątpliwie nawałnica to złość niebios na rządy reżymu kaczystowskiego. Przy rządach PO...
  • Niemiecka świadomość o zbrodniach niemieckich w Polsce jest kształtowana przez taki film ZDF...

Tematy w dziale Polityka