Dariusz Ged
Nikt mi nie płaci, czyli notki bezwartościowe?
11 obserwujących
125 notek
106k odsłon
1890 odsłon

PiS jest lewicą, a salon24...?

Wykop Skomentuj132

Notka napisana, jako polemika z Patrykiem Wrzesień, którego bloger Adam-ech podsumował, że nie ma sensu dyskutować, po przeczytaniu jego argumentów. Przypomnę, że salon24 wypromował notkę pana Patryka na sam szczyt, co daje mi również do myślenia, skoro ostatnio dwa razy pod rząd byłem wystawiany na drugim miejscu. Czy moje notki są równie słabe? Aby nie być gołosłownym przetoczę kilka cytatów, by sprawdzić, co mogło urzec administrację.


"Po przybyciu do stolicy Dolnego Śląska tak zacnych osobistości z najwyższego szczebla PiS-u można się domyślać, że żarty się skończyły i Pan Kaczyński doszedł do wniosku na samych 500+ i innych socjal+ nie zdoła mimo wszystko wygrać kolejnych wyborów."

Wprawdzie Kopacz też jeździła wszędzie nawet osobiście pociągiem, bo może przeczuwała, że samą obietnicą przyjęcia imigrantów wyborów nie wygra, ale chyba to nie jest analogiczna sytuacja. Gdyby faktycznie PiS miał tylko 500+ i inne socjale to nawet osobiste gospodarcze objazdy by nie pomogły. Skąd jednak domysły, że jest źle, a nie że to standard, gdy można na tym wygrać więcej? Dostrzegam mocną stronniczość, ale przejdźmy dalej:

"Premier Morawiecki powiedział nawet, że wrocławska konwencja jest "konwencją mobilizacyjną", czyli taką, która ma uświadomić działaczom PiS i wyborcom PiS, że trzeba wykonać dużo propagandowej pracy, aby móc kontynuować ruinę polskiej gospodarki."

A więc konwencja mobilizacyjna oznacza pracę propagandową. O ile polegać na definicji, że propaganda to krzewienie pozytywnych haseł i postaw obywatela, można uznać wniosek za prawidłowy. "Kontynuowanie ruiny polskiej gospodarki" to chyba jednak niezły odlot, skoro wszystkie oficjalne dane stawiają gospodarkę Polski w bardzo dobrym świetle, a tym bardziej w porównaniu do poprzednich rządów. Bezrobocie niskie jak nigdy, wzrost PKB do pozazdroszczenia, deficyt w ryzach i procentowo pomniejszający całe zadłużenie względem rosnącego PKB, dochody budżetowe rosnące, koszty długu spadające, inflacja niska i zaskakująco stabilna, podatki bez większych zmian (gdzieś ulgi, gdzie indziej coś nowego dla równowagi). Po tym sformułowaniu można być już przekonanym, że mamy do czynienia z autorem skrajnie uprzedzonym i fanatycznie wierzącym w jakieś urojenia, ale może coś wyjaśni się później. Może oficjalne dane nie oddają pełnego stanu gospodarki. Czytamy zatem dalej:

"Jarosław Kaczyński apeluje o kontynuację socjalizmu i o dalsze zadłużanie Polski"

Skoro już wspomniałem, że oficjalne dane, które potwierdzone są przez globalne agencje, mówią jasno, że dług względem PKB spada, czyli granica zapisana w konstytucji maksymalnego zadłużenia państwa oddala się, stąd wyższe zaufanie i niższy koszt obsługi długu, to jak można wyciągać wnioski o dalszym zadłużaniu? Rozumiem, że autor nie rozumie tego, że nominalnie coś może rosnąć, a wartościowo spadać, czyli nie ma pojęcia o inflacji, stosunku różnych parametrów i procentów. Czemu jednak znalazł się na szczycie salonu24? Jeszcze nie wiem.

"Prezes Kaczyński stwierdził między innymi, że to dzięki PiS-owi niektórym rodzinom udało się wyjechać po raz pierwszy na wakacje! Panie Prezesie po pierwsze to nie dzięki Panu, ani PiS-owi, tylko dzięki ciężkiej pracy milionów Polaków, którzy w większości praktycznie nieświadomie oddają Panu co miesiąc prawie połowę zarobionych przez siebie pieniędzy."

Skoro za poprzedniej władzy było sporo rodzin, których nie było stać na wyjazd wakacyjny choćby nad Bałtyk, a podatki były porównywalne, czyli mimo ciężkiej pracy milionów Polaków, którzy też w większości praktycznie nieświadomie oddawali Tuskowi co miesiąc prawie połowę zarobionych przez siebie pieniędzy (ja twierdzę, że znacznie ponad połowę), to jednak obecna zmiana to zasługa PiS. Sama ciężka praca Polaków i oddawanie 50% zarobków nie wystarczało.

"Pan jest zwykłym Janosikiem, który zabiera pieniądze jednym, a daje drugim. Z tym, że Janosik zabierał te pieniądze cynicznym bogaczom, a rozdawał ubogim, a Pan pieniądze zabiera każdemu jak leci, w tym również wielu uczciwym i porządnym ludziom, a daje je Pan między innymi złodziejom, zboczeńcom, ojcom i mężom którzy biją swoje dzieci i żony, oraz matkom, które po pobraniu zasiłku i tak głodzą swoje dzieci, a same idą do monopolowego po wódę."

O ile porównanie do zwykłego Janosika zapewne jest komplementem to dalsza część jest już tragikomedią. Za poprzedniej władzy socjal też był przyznawany między innymi złodziejom, zboczeńcom, ojcom i mężom, którzy biją swoje dzieci i żony, oraz matkom, które po pobraniu zasiłku i tak głodzą swoje dzieci, a same idą do monopolowego po wódę. Nie da się całkowicie wyeliminować takich incydentów i patologii, a jako alternatywę mamy tylko brak socjali i bandy bezdomnych chuliganów żyjących z tego, co ukradną. To nie PiS wymyślił socjal, tylko cywilizacje dużo wcześniejsze, jako coś korzystnego. Pozostaje jedynie regulowanie wysokości i formy najbardziej efektywnej dla społeczeństwa.

Wykop Skomentuj132
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka