6 obserwujących
629 notek
131k odsłon
  72   0

Muzyczny lot w kosmos

Setki razy obiło mi się to określenie o uszy, odnośnie muzyki elektronicznej i jej relacji ze wszechświatem. Jako zagorzały miłośnik gatunku mogę tylko przychylić się do tej opinii.

I to niezależnie, czy jest to ambient, trance czy też klasyczna elektronika, one wszystkie dają słuchaczowi poczucie przestrzeni, obcowanie z innym bytem, dźwiękową eksplorację kosmosu.

A gdy zastanawiam się, który z utworów jest najlepszym odzwierciedleniem tego zjawiska, to koniec końców wysuwa się na prowadzenie kultowy ‘’Oxygene 2’’, jaki skomponował Jean Michel Jarre. To fenomenalne dzieło pomimo upływu dekad nadal kipi świeżością, zupełnie nie ima się go złowrogi ząb czasu. Słuchacz przy nim całkowicie odpływa do nieskończoności.

Mówiąc tak pół żartem, pół serio to muzyka rzeczywiście może stanowić statek kosmiczny do bezkresnego uniwersum. Niegdyś widziałem program dokumentalny, w którym była mowa o tym, że fale z pierwszych audycji telewizyjnych już dawno opuściły Ziemię. Zatem kto wie, jeśli istnieje jakaś inteligentna cywilizacja gdzieś tam hen daleko, to teraz delektuje się np. piosenkami Elvisa Presley’a? I król rock’n’rolla poniekąd stał się pierwszym ludzkim ambasadorem w drodze do gwiazd?


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale