9 obserwujących
50 notek
59k odsłon
  981   1

Rzeczywistość alternatywna, albo sposób na skuteczne rządzenie

image


Gdybym był na miejscu prezesa Kaczyńskiego, choć nie jestem, gdybym miał choć w drobnej części taki zmysł polityczny i doświadczenie, jak on, choć pewnie nie mam i gdybym miał tak durną, a jednocześnie wredną opozycję totalną, to przyjąłbym model rządzenia, z jakim mamy obecnie do czynienia.

Co to znaczy? Jesteśmy największą partią Zjednoczonej Prawicy i jej rdzeniem. Przeprowadzam zatem męską rozmowę z koalicjantami, Ziobrą i Gowinem, mówiąc - Panowie, opozycja jaka jest każdy widzi, jeśli będziemy sobie "cukierkować", to będą nas szarpać za nogawki i przeszkadzać w skutecznym działaniu. Na rozsądek z tamtej strony nie ma co liczyć, a na co ich stać, już nieraz pokazali.

- Proponuję zatem pewną mistyfikację, na którą bez problemu powinni się nabrać. Dajmy im nadzieję i stwórzmy pozory wojny w koalicji. Oni będą cierpliwie czekać w nieskończoność ze wstrzymanym oddechem licząc, że władza sama wpadnie im w ręce, a my będziemy mogli w tym czasie spokojnie i skutecznie rządzić. Oczywiście, aby uwiarygodnić plan trzeba od czasu do czasu uwalić jakąś mniej znaczącą ustawę, aby mieli poczucie, że już odnieśli zwycięstwo.

Czy przedstawiłem jakąś rzeczywistość równoległą? Być może. Przekonamy się o tym naocznie. Potwierdzeniem tego byłyby przedterminowe wybory. Jeśli jednak mimo tej "wojny w koalicji" kadencja dotrwa spokojnie do końca, a uśpiona opozycja zamiast zrobić minimalny wysiłek, pokazać Polakom alternatywę i nakreślić jakikolwiek plan na przyszłość będzie spokojnie wyczekiwać na samoistny upadek ZP, to o czym może to świadczyć? Aż strach pomyśleć, gdybym miał rację. A może niepotrzebnie to piszę? Popsuć taki misterny plan i wzbudzić czujność zadufanych w sobie "demokratów". Szkoda by było.

Lubię to! Skomentuj29 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka