11 obserwujących
75 notek
70k odsłon
  200   0

Kłamie z taką łatwością, z jaką inni oddychają

image

Nie ma nic gorszego, niż bezczelnie wygłaszane kłamstwo w polityce przed kamerami. Cyniczny łgarz nie ma żadnych zahamowań. Dla niego skłamać, to tak, jak dla innych oddychać.Tusk to chyba największy kłamca polityczny w historii III RP. Pamiętamy, jak mówił, że wiek emerytalny nie zostanie podwyższony tylko po to, żeby wygrać wybory, a potem po wyborach od razu go ludziom podwyższył. Teraz najpierw rozpętał festiwal nienawiści, a zaraz potem oskarża dziennikarzy TVP o...sianie nienawiści.

Po powrocie do polskie polityki zdążył już przeprosić za podwyższenie wieku emerytalnego i obiecać, że program 500 plus nie zostanie zmieniony. Co ciekawe, na jednym z wczorajszych spotkań stwierdził, że była premier Ewa Kopacz miała przygotowany „podobny program do 500+”. Problem w tym, że ona sama dowiedziała się o tym od niego i to dopiero teraz.

Jestem przekonany, że my w tym samym czasie mniej więcej byśmy je przeprowadzili [programy socjalne]. Ewa Kopacz miała już przygotowany projekt dość podobny do 500 plus, z podobnymi skutkami, ale ona była tym ostatnim roku porządkowania sytuacji po światowym kryzysie finansowym —tłumaczył Tusk.

Czy on naprawdę liczy, że my już nie pamiętamy prób ośmieszania pomysłów PiS? Że nie pamiętamy jego słów o zakopanych pieniądzach z aluzją do Zakopanego, czy powtarzanej niczym mantra frazy przez Vincenta Rostowskiego, że "piniendzy ni ma i nie będzie"? Można zrozumieć, że on nie chce o tym pamiętać, ale pozostali?

Jak widać kolejne kłamstwa i manipulacje przechodzą mu przez gardło wyjątkowo gładko. W tym jednym, trzeba mu przyznać, jest niekwestionowanym mistrzem. Próbuje na każdym kroku zaczepiać PiS i bezpośrednio Kaczyńskiego, a ten traktuje go, niczym powietrze i leje nań ciepłym moczem. Jakże to musi być deprymujące.

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale