11 obserwujących
80 notek
71k odsłon
  455   0

Soros rzucił ogromne pieniądze na walkę z PiS. Czy to nie będzie zmarnowana kasa??

Fundacja Batorego, która od lat jest pośrednikiem w rozdysponowaniu na Polskę pieniędzy Georga Sorosa,  wspiera wiele organizacji i stowarzyszeń, które toczą polityczną wojnę z obecnym rządem, rozdała właśnie olbrzymie granty. Jej beneficjentami stały się takie stowarzyszenia i fundacje, jak skrajnie upolitycznione stowarzyszenie sędziów „Iustitia”, „Strajk Kobiet”, „Akcja Demokracja”, czy KOD. Spore kwoty otrzymały też organizacje wspierające ideologię LGBT.


Wsparcie otrzymała m.in. Fundacja Ogólnopolski Strajk Kobiet - 24 998 EUR. Z kolei Fundacja Akcja Demokracja wzbogaciła się o 75 tys. EUR.  Komitet Obrony Demokracji wsparto kwotą 74 720 euro, a Stowarzyszeniu Sędziów Polskich „Iustitia” przyznano aż 74 400 EUR. „Fundacja Batorego” rozdawała też wsparcie w obszarze „praw człowieka, oraz równego traktowania". Na telefon zaufania i e-mail dla osób LGBTQIA wsparcie w kwocie 28 815 EUR otrzymało stowarzyszenia „Tęczowy Białystok”. Stowarzyszeniu Lambda Warszawa, na  wsparcie psychologiczne i prawne dla społeczności LGBT+ przeznaczono 70 100 EUR.


Na „profesjonalne ogólnopolskie wsparcie dla osób LGBTQIA„ Fundacja Instytut Otwarta Przestrzeń dostanie 75 tys. EUR. Z kolei Fundacja Ośrodek Kontroli Obywatelskiej OKO, na wsparcie praw osób LGBT w Polsce może liczyć na 73470 EUR. Stowarzyszenie Lambda Szczecin dostanie 70000 EUR na projekt „Dajemy Queerom siłę”. Fundacja Batorego wspiera też „wzmocnienie grup narażonych na wykluczenie”. Z tego tytułu, „Kampania Przeciw Homofobii” otrzyma 24999 EUR, a  Stowarzyszenie Marsz Równości w Lublinie zostanie wsparte kwotą 30000 EUR.


„Fundacja Batorego” informuje, że łącznie przyznała ponad 10 milionów EUR. Oczywiście nieswoich, no bo i skąd by wzięła, gdyby nie stary grandziarz stojący tuż nad grobem, który na koniec postanowił "ludzkości zrobić dobrze." Jemu w dużej mierze zawdzięczamy kryzys uchodźczy, bo tam szły duże sumy na przemyt ludzi do Europy, on jest także odpowiedzialny  za obecną lewacką i genderową rewolucję, która próbuje zmieść podwaliny, na których zbudowana została Europa, czyli wiara, tradycja i więzi rodzinne. Solą w oku są najbardziej broniące tych wartości rządy w Warszawie i Budapeszcie. Czy te brudne pieniądze zdołają pokonać europejski porządek? Nie wiadomo, ale na pewno wielu cwaniaków przy okazji się utuczy, a i same dziadki z Fundacji Batorego też od wielu lat nie mają powodu do narzekań, bo żyją dzięki Sorosowi niczym przysłowiowe pączki w maśle.

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale