11 obserwujących
110 notek
83k odsłony
  262   1

Ten sąd jest upadły, to już jest dno.

Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” obchodzi "okrągły" jubileusz 31-lecia istnienia. W związku z tym w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się gala. Wśród gości znalazły się takie osoby jak: Lech Wałęsa, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, była I prezes SN Małgorzata Gersdorf, czy prezes WOŚP Jerzy Owsiak. „Iustitia” znana z nieustannej krytyki polskiego rządu postanowiła urządzić huczną imprezę na 31. rocznicę. W ECS pojawiło się wiele osób ze świata polityki, którzy bawili się wspólnie z „apolitycznymi” przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości.

Prezes stowarzyszenia Krystian Markiewicz w swoim wystąpieniu tradycyjnie skrytykował rząd.
 Iustitia jest permanentnie zaniepokojona tym, co dzieje się wokół. Politycy zagospodarowali Krajową Radę Sądownictwa, Trybunał Konstytucyjny, stanowiska rzeczników dyscyplinarnych i w dużej mierze Sąd Najwyższy — powiedział. Jak dodał, „Iustitia” nigdy nie weszła  w związki z żadną władzą polityczną. Podkreślił, że sędziowie muszą walczyć o praworządność.

Na Twitterze jest nagranie, które ukazuje, że sędziowie doskonale bawili się na gali, w której udział brali również prawnicy i politycy. Jak widać uciśnieni sędziowie mają się całkiem dobrze w „dyktaturze”. Pytanie tylko, jak to wytłumaczyć osobom, którym od 2015 roku wmawia się „koniec demokracji”?

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale