Jerzy Nowak Jerzy Nowak
333
BLOG

Dwóch szachistów w bokserskiej walce o tytuł mistrza świata

Jerzy Nowak Jerzy Nowak Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 1

Dziś w nocy odbyła się zapowiadana od dawna walka o pięściarski tytuł mistrza świata między posiadaczem trzech pasów WBO, IBF, WBA Anglikiem Anthony Joshuą, a oficjalnym pretendentem do walki o tytuł Ukraińcem Ołeksandrem Usykiem. Walka zakończyła się jednogłośną decyzją sędziów po 12 rundach i wygraną Usyka na punkty.

To miał być jeden z najciekawszych tegorocznych pojedynków w boksie zawodowym w tym roku i walka, na którą czekali chyba wszyscy fani sportów walki. Gala podczas której doszło do starcia odbywała się na londyńskim stadionie Tottenhamu Hotspur.  Usyk przed walką mówił, że jego celem jest zostanie niekwestionowanym czempionem wagi ciężkiej. Pierwszym krokiem miało być dla niego pokonanie Joshuy, dzierżącego obecnie trzy pasy mistrza wagi ciężkiej. - To będzie walka między dwoma bokserskimi umysłami, dwoma intelektami. Ten, który zachowa większą cierpliwość, by poradzić sobie z całą presją podczas walki, wyjdzie z niej zwycięsko - mówił przed walką ukraiński pięściarz.

Rzeczywiście walka bardziej przypominała partię szachów, niż pojedynek bokserski. Pięściarze punktowali pojedynczymi ciosami skupiając się na "tańcu" po ringu i unikaniu ciosów przeciwnika. W całym pojedynku tak naprawdę nie padło ani jedno bardzo mocne uderzenie, co mogło sprawiać wrażenie, że mamy do czynienia ze sparingiem zawodników, a nie walką o tytuł w wadze królewskiej. Określenia, że walka była wielka jest grubą przesadą i potwierdziły się tym samym dość powszechne chyba opinie, że Joshua jako bokser jest mocno przereklamowany. Patrząc na warunki fizyczne i doświadczenie nie miał prawa tego pojedynku przegrać, tymczasem zwycięstwo Usyka nieznaczne, niemniej zasłużone. Odebrał on pasy bokserskie, jakie ponad cztery lata temu Joshua zdobył na innym ukraińskim czempionie, Władymirze Kliczko. Tak oto historia zatoczyła się kołem.
Jerzy Nowak
O mnie Jerzy Nowak

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport