12 obserwujących
212 notek
165k odsłon
  332   4

APEL do Salonu24 w sprawie grasującej tu farmy trolli. PROSZĘ BLOGERÓW O WSPARCIE!!!

Zmienił się już jakiś czas temu właściciel Salonu24 i Redakcja, nie zmienił się wstydliwy proceder zapoczątkowany jeszcze za poprzedniej ekipy, który jest możliwy tylko dzięki luce w oprogramowaniu, łatwej do naprawy, a z dziwnym uporem dalej tolerowanej. Pisało tu w tej sprawie dotąd wiele osób, bo jest to ewidentne pogwałcenie wolności blogerskiej i fałszowanie całej dyskusji. Chodzi o tzw. "łapkowanie", czyli możliwość oceny komentarzy po każdym odświeżeniu strony.


Sprawa dotyka nie wszystkich notek, ale takich, które znalazły się na stronie Głównej, mają wydźwięk polityczny i w złym świetle ukazują Platformę Obywatelską, lub jej przewodniczącego Donalda Tuska. To sugeruje, gdzie jest źródło owego procederu. Nagła masowość pojawiających się ocen pod tymi tekstami może sugerować, że nie jest to spowodowane pojedynczymi odświeżeniami strony, tylko ktoś napisał prosty program, który załatwia to automatycznie.


Nie wierzę, że ten proceder ułatwiający masowe fałszowanie ocen jest tu utrzymywany tylko dla tzw. klikalności, czyli fałszywej podstawy do zysku. Jest łatwy do zablokowania i nie występuje nigdzie indziej, bo wszędzie można oceny dokonać tylko raz w oparciu o IP użytkownika, komentarzy za to można napisać dowolnie wiele. Proszę o poparcie innych użytkowników Salonu24 z obu/ze wszystkich stron sceny politycznej i zwolenników i przeciwników, ludzi dobrej woli, którym to fałszerstwo przeszkadza i wyrazić je w komentarzu jednym słowem "POPIERAM".


Ja będę ten apel kontynuował i wklejał codziennie rano od nowa do skutku, aż Redakcja/właściciel  zakończy ten skandaliczny proceder, zajmie stanowisko, lub spróbuje zamieść sprawę pod dywan, czyli mnie stąd "wyciepać", lub ukryć. Czas to naprawdę zakończyć. Jeszcze raz proszę o poparcie poprzez jednowyrazowy komentarz ze słowem "POPIERAM".


Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale