14 obserwujących
243 notki
182k odsłony
  594   6

Tak wyglądają pożyteczne idiotki z bliska, przyjrzyjcie się im

image

Czy te młode naiwne dziewczyny protestujące w Warszawie w obronie praw uchodźców zdają sobie sprawę w czym biorą udział? Robią to z dobrej woli, dla lepszego samopoczucia, dla wyimaginowanej wzniosłej idei, czy po prostu dla pieniędzy? Co nam mówią o nich te rozkosznie uśmiechnięte buzie?


Nie opadły jeszcze emocje po publikacji przez Amnesty Intrnational raportu, w którym ukraińskie siły zostały oskarżone o łamanie prawa konfliktów zbrojnych i działanie na szkodę ludności cywilnej, a działacze polskiego oddziału AI zorganizowali protest przed siedzibą Komisji Europejskiej w Warszawie. Manifestacja dotyczyła obrony praw uchodźców, a działacze AI domagali się zaprzestania zawracania osób z polsko-białoruskiej granicy i wpuszczenia do Polski nielegalnych migrantów z granicy z Białorusią.


Straż Graniczna poinformowała, iż 31 cudzoziemców, m.in. obywateli Erytrei i Egiptu, próbowało minionej doby przedostać się z Białorusi do Polski. Zatrzymano też kolejnego tzw. kuriera osób, które nielegalnie przekroczyły granicę. Jak podała SG na Twitterze, wśród zatrzymanych cudzoziemców była 18-osobowa grupa, która przeszła do Polski przez rozlewiska rzeki na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Białowieży. W sierpniu prób przedostania się przez polsko-białoruską granicę do Polski odnotowano ponad 180, a od początku roku ponad 7,1 tys. Liczba osób, które chcą przekroczyć granicę Białorusi z Unią Europejską wzrasta w ostatnich tygodniach.


Amnesty International zorganizowała w Waszawie protest domagając się od polskich władz wpuszczania imigrantów z Białorusi. W przypadku tej organizacji już chyba nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć - pisze jeden z blogerów. Ciekawe, AI publikuje raport oskarżający Ukrainę i w tym samym czasie żąda otwarcia polsko-białoruskiej granicy dla migrantów. Bardzo ciekawe - dodaje inny. Amnesty International wydało raport, w którym skrytykowano ukraińskie wojsko za „narażanie cywilów na ryzyko, oraz łamanie prawa konfliktów zbrojnych poprzez działania na zaludnionych obszarach”. Co się dzieje z cywilami po zajęciu miasta przez Rosjan, wiemy z Buczy i Irpienia: cywile są gwałceni, torturowani, katowani. Oczywiście podstawowym zadaniem armii ukraińskiej jest ochrona ludności cywilnej i dlatego armia ukraińska broni miast.


Czy Amnesty Intrnational przeszła na bezpośrednie finansowanie z Kremla? Bo tak by wynikało z ostatnich jej zachowań. Bardziej skompromitować już się chyba nie da i to w tej wojennej, szczególnej sytuacji. Jaki jest w tym wszystkim udział osób pokroju Frasyniuka, Kurdej Szatan, Stuhra, czy polityków, jak Sterczewski, Szczerba, czy Joński? O ile przed 24 lutego można było zasłaniać się niewiedzą, bądź naiwnością, to po tej dacie wszelkie klapki opadły, a nikt z tych ludzi, jak dotąd, nie powiedział słowa "przepraszam" i nie przyznał się do pomyłki. Mało tego, dalej hardo bronią swych postaw, narzekając na rzekomy hejt i kreując się na ofiary. Jak widać po ostatnim spędzie w Warszawie dalej są tu beztroskie osoby, które bezpieczeństwo współobywateli mają za nic.
Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale