44 obserwujących
1894 notki
2560k odsłon
  702   0

Tercet egzotyczny przeciwko Morawieckiemu

fot. Kancelaria Sejmu RP
fot. Kancelaria Sejmu RP

Klucz do sytuacji w obozie władzy ma dziś nie Jarosław Kaczyński, Aae tercet egzotyczny: Gowin, Ziobro, Banaś. Tercet egzotyczny przeciwko Morawieckiemu. Będzie się działo…

Wczoraj na konferencji prasowej wystąpił prezes NIKu Marian Banaś. Konferencja dotyczyła tak zwanych „wyborów kopertowych” i procesu ich przygotowywania.

Jak wiadomo wybory się nie odbyły. Z raportu NIK w tej sprawie wynika jasno, że mieliśmy do czynienia w tej kwestii z absolutną samowolką, w której – co w PiS normalne – wola prezesa stała ponad wszelkimi uregulowaniami prawnymi i procedurami. Ja z tej sprawy mam kilka wniosków:

Po pierwsze: Marian Banaś nie mógł nie zająć się tą sprawą. Była ona powszechnie znana, przed uruchomieniem procedury wyborów kopertowych i było jasne, że premier z kolegami bierze się za coś co, nie tylko nie ma szans powodzenia, ale też nie ma podstawy prawnej.

Po drugie:  Nie będę twierdził – jak posłowie PiS-u po jego wyborze – że Marian Banaś to kryształ. Ale jeśli są niejasności w sprawie jego krakowskiej kamienicy, to trzeba wyjaśnić to bez taryfy ulgowej, ale szarpiąc w tej sprawie, a nie atakować jego rodzinę. Atakowanie rodziny, żeby zmusić kogoś do dymisji, to przekroczenie podstawowych standardów i norm europejskiej kultury i obyczaju. Nie dziwię się więc, że w takiej sytuacji Marian Banaś jest rozjuszony i broni się tym, co ma pod ręką. Zupełnie go rozumiem. Też bym się zdenerwował.. A to że premier – łamiąc prawo, o czym doskonale wiedział – postanowił przypodobać się Naczelnikowi i tym samym dał prezesowi NIK wspaniałe narzędzie do obrony, to już naprawdę nie jest problem Mariana Banasia.

Wreszcie kwestia ostatnia. Z całej tej sprawy najbardziej cieszy się Zbigniew Ziobro. Bo oto – po wczorajszej konferencji Mariana Banasia - ma w ręku śmiercionośną broń. Ma dowody na przekroczenie prawa przez swojego największego wroga - Mateusza Morawieckiego, a prowadząc przeciw niemu śledztwo, prokuratura może pokazywać jak bardzo jest niezależna od rządu.
Kiedyś pisałem, że klucz do politycznej sytuacji w Polsce ma dziś Jarosław Gowin. Dziś wypada zmodyfikować tą tezę. Klucz do sytuacji w obozie władzy ma dziś nie Jarosław Kaczyński, Aae tercet egzotyczny: Gowin, Ziobro, Banaś. Tercet egzotyczny przeciwko Morawieckiemu. Będzie się działo…

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl
Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna
http://miastopoznaj.pl/
Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl


Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka