52 obserwujących
2072 notki
2842k odsłony
  9531   3

Nie rozbierać „Zamku w Stobnicy” w imię idiotycznej demonstracji PiS!

fot. Piotr Łysakowski
fot. Piotr Łysakowski

Wczoraj media obiegła wiadomość, że prawdopodobnie tak zwany „Zamek w Stobnicy” będzie musiał być rozebrany. Taka informacja pojawiła się także na Salonie24 (https://www.salon24.pl/newsroom/1158765,zamek-w-stobnicy-czeka-rozbiorka-jest-decyzja-glownego-inspektora-nadzoru-budowlanego,2).

Tak się składa, że inwestycja ta leży na terenie mojego okręgu wyborczego. W powiecie obornickim. I uważam – że nawet jeśli doszło do naruszenia prawa – to zamku rozbierać nie należy. Dlaczego? 

Po pierwsze dlatego, że uważam, iż cały proces jego rozbiórki może być dla środowiska jeszcze bardziej niekorzystny niż jego użytkowanie. 

Po drugie dlatego, że jeśli już stoi i jest atrakcją turystyczną dla tej gminy i powiatu - a jest – to należy to uszanować i wyciągnąć z tego wnioski. Nie wiem, czy przy tej inwestycji naruszono prawo, ale jeśli je naruszoną, to trzeba po prostu – w imię tej racji – ukarać inwestora inaczej, niż przez nakaz rozbiórki. Choćby grzywną. Nawet bardzo wysoką. W imię dobra społecznego, trzeba to po prostu zalegalizować. I tak zrobił poprzedni Wojewoda Wielkopolski, co wykorzystano jako pretekst w walce politycznej obozu rządowego o jego odwołanie. 

Narazie jedyne co z tego wynikło, to awantury oszalałych ekologów i urbanistów oraz śmierć zaszczutego urzędnika starostwa powiatowego. A przypomnę że inwestor miał ekspertyzy wybitnych naukowców – ekologów, których notabene obecny Wojewoda Wielkopolski też świetnie zna i wie, że to są fachowcy. 

Czym się to skończy? Moim zdaniem długoletnią batalią sądową – na którą, tak jak i na znakomitych prawników, inwestora stać – i zamek zostanie. 

I dobrze. Bo nie ma powodu, żeby biorąc pod uwagę wszystkie argumenty, rozbierać coś tylko dlatego, żeby wytrwale budujący państwo z dykty urzędnicy dzisiejszego obozu władzy, udowadniali na tym przykładzie, że niby wcale z dykty ono nie jest…


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl 

Lubię to! Skomentuj210 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości