51 obserwujących
1985 notek
2710k odsłon
  1154   2

Polski Ład - uderzenie w 30 lat polskiego sukcesu

fot. Paweł Kubacha
fot. Paweł Kubacha

Dziś krótko. Od roku 1989 – przez 30 lat – Polska odniosła nieprawdopodobny sukces. Każdy kto pamięta PRL, i widzi to co jest, dzisiaj musi to przyznać. Jeśli tego nie przyznaje, to albo tego nie pamięta, albo jest ślepy, albo ma złą wolę. Kto jest największym autorem tego sukcesu? Jakie grupy społeczne? 

Nie. To nie są politycy. Na pierwszym miejscu są przedsiębiorcy, a na drugim samorządowcy. To są prawdziwi twórcy rozwoju Polski ostatnich 30 lat. Jeśli politycy mają w tym jakąś rolę, to zdecydowanie na dalszym miejscu. Jak te dwie grupy społeczne, które zbudowały nasz sukces oceniają Polski Ład? Obie się go boją. I mają rację!

Samorządowcy dali temu wyraz na wczorajszej demonstracji w Warszawie, przedsiębiorcy mówią mi to w dziesiątkach rozmów w moim okręgu wyborczym. A w tym okręgu wyborczym – co 20 km – mam jakiegoś milionera, który nie jest znany poza swoim środowiskiem lokalnym, a który do swojego sukcesu doszedł ciężką pracą przez 30 ostatnich lat. On się naprawdę boi Polskiego Ładu. I się zbroi. Zatrudniając kolejnych księgowych i prawników. I ma rację. Dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby Polski Ład unieszkodliwić. 

Nie będę już tłumaczył PiSowi, że pieniądze nie biorą się z redystrybucji, tylko z ciężkiej pracy przedsiębiorców, którzy płacą podatki. Im rządzący powinni rozpościerać czerwony dywan, o którym mówił prezentując Polski Ład premier Gowin – szkoda tylko że go wcześniej nie przeczytał. 

A PiSowi i wszystkim jego klakierom mówię jasno – tym Ładem w brutalny sposób uderzacie w filary 30 lat polskiego sukcesu. 

Polacy i historia wam tego nie zapomną. Mam nadzieję, że kolejne pokolenia Polaków zapomną za to o PiSie i jego prezesie. Oby tak się stało!


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl 

Lubię to! Skomentuj45 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka