52 obserwujących
2067 notek
2836k odsłon
  3318   4

Polski Ład odsunie PiS od władzy

fot. Paweł Kubacha
fot. Paweł Kubacha

Przed weekendem sejm odrzucił poprawki senatu do podatkowej części Polskiego Ładu. Ja głosowałem za poprawkami i przeciwko całej ustawie. I jestem z tego dumny. 

Może się jednak okazać, że coś, co miało być sztandarem PiSu do najbliższych wyborów, tak naprawdę odsunie partię Kaczyńskiego od władzy. Dlaczego? 

Otóż – jak słusznie zauważył Jarosław Gowin – program ten jest skrojony tak, aby był funduszem wyborczym Kaczyńskiego. Kieruje transfery finansowe i obniża obciążenia tym, którzy są wyborcami PiS-u, a dokłada obciążeń tym, którzy PiS-u nie popierają. Czyli robi kłopot przedsiębiorcom i samorządowcom – tym którzy przez ostatnie 30 lat zbudowali Polskę. Aktywnym i pracowitym, a nie z różnych względów nieaktywnym, a często roszczeniowym. Jak to zadziała w praktyce? Pierwszy wariant jest taki, że nie zadziała. Że przedsiębiorcy i samorządowcy znajdą sposoby żeby tego oszalałego fiskalizmu rządzących uniknąć. Kibicuję im. 

Drugi wariant jest taki, że po prostu przestaną prowadzić swoją działalność. Już w swoim okręgu wyborczym słyszałem takie deklaracje. Rozwijam swoją firmę, bo to lubię. Bo to jest moje życie. Ale w sumie jak przestanę to robić, to ja i moja rodzina mamy już wystarczająco dużo odłożone do końca życia. No więc przestanę to robić. Albo przeniosę firmę za granicę. Do Czech, na Słowację. Zwolnię pracowników, którzy nie będą mogli znaleźć pracy, bo zwolnionych będzie coraz więcej. I tak oto gospodarka zacznie się zapadać. 

Jest wreszcie wariant trzeci. Że przedsiębiorcy dalej będą prowadzić swoją działalność, tylko ten oszalały fiskalizm PiSu, przerzucą na swoich klientów. I wtedy dopiero będziemy mieli drożyznę. Drożyznę, z której cieszy się zarabiający w euro europoseł Kuźmiuk. Panie pośle! Jak ceny rosną jak oszalałe, a do tego jest inflacja, to rośnie vat. I ten pełny budżet – pana zdaniem – to jest dowód bezradności, a nie zaradności pana rządu. 

Ale wracając do tego, co będzie w momencie, gdy przedsiębiorcy przerzucą pisowski fiskalizm na swoich klientów. Wtedy to się dopiero ludzie wkurzą. No i odsunął PiS od władzy. 

I to będzie moim zdaniem jedyny poważny plus tego programu, na którym naprawdę zyska Polska. 

No nie. Będzie jeszcze jeden dodatkowy plus. Po 6 latach narodowo – socjalistycznej gospodarki będzie całkiem sporo rodaków, którzy naprawdę przekonają się do ekonomicznej wolności. Do wolnego rynku. 

Szkoda tylko, że te dwa ważne plusy uzyskane zostaną wielkim kosztem Polaków. Nas wszystkich.


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl  


Lubię to! Skomentuj187 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka