Józef Krajewski h. Jasieńczyk
Z prochów naszych powstaną mściciele!
20 obserwujących
653 notki
503k odsłony
  195   0

Polskie Migi 29 pod nadzorem NATO

J K-Ch
J K-Ch
„8 marca 2022 o godz 20:06 Polska udostępnia samoloty myśliwskie USA Polski rząd przekazuje swoje rosyjskie myśliwce MIG-29 do USA.

Zachodnia prasa podała informacje, że polskie MIG-29 w ilości 28 sztuk, zostały przekazane do dyspozycji NATO i mają stacjonować na lotniskach w Niemczech.

image

Moim zdaniem są dwa powody, dla których podjęto taką decyzję?

1 – Trzeba pamiętać, że większość kadry oficerskiej i generałów w PRL-u była szkolona na dwu akademiach sztabu generalnego w:

- Moskwie 1918–1992 – uczelnia w czasach radzieckich, Wojskowa Akademia Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych ZSRR im. K.J. Woroszyłowa w Moskwie;

od 1992 – Wojskowa Akademia Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

- Leningradzie a od 6 września 1991 Petersburg, powstała w 1936 Wojskowa Akademia Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Do tych uczelni kierowani byli oficerowie z całego Układu Warszawskiego w zdecydowanej większości stanu wolnego a po jej ukończeniu wielu z nich wracało do swoich domów z żonami (Rosjankami) a tak prawdę mówiąc były to specjalnie przeszkolone agentki.

Jeszcze w latach 70-siątych Rosjanie mogli liczyć na wsparcie ZSRR ze strony obywateli polskich w liczbie około 600 tysięcy.

Dziś ta liczba może sięgać nawet 1 mln.

Oczywiście większość kadry, która była szkolona na uczelniach w ZSRR odeszła na emeryturę, ale takie zawody jak: żołnierz, policjant czy strażników więziennych były są i będą zawodami rodzinnymi.

Podsumowanie pkt 1

Służby specjalne i wywiad USA zapewne mają rozeznanie, co się dzieje w Wojsku Polskim i jakie są nastroje żołnierzy a w szczególności kadry oficerskiej i generalicji.

Często słucham wypowiedzi niektórych generałów i ręce mi opadają, ale jest wielu emerytowanych, których rozsądek jest na wysokim poziomie.

Sztab NATO wie o tym, iż sytuacja na Ukrainie może się pogarszać i Rosja wreszcie wprowadzi do walki regularne oddziały militarne. W tej chwili wychodzi na to, że wojska te to zwykłe „pospolite ruszenie”.

Trzeba pamiętać, że potężna siła rosyjska stacjonuje na Białorusi i w rejonie Kaliningradu i one są w stałym pogotowiu.

Zdrowy rozsądek, jakim się kieruje USA podpowiedział, że istnieje możliwość, że Migi 29 mogą być użyte bez wiedzy polskiego rządu do wsparcia Rosjan. Amerykańskich samolotów nie da się wykorzystać do tego celu, ponieważ maja one zabezpieczenia.

2- Jest bardzo prawdopodobne, że do Polski mogły być wysłane grupy w celu opanowania lotnisk, gdzie do tej pory stacjonowały Migi-29 i porwania w celu użycia ich przez Ukraińców do walki z Rosjanami i zagrożenie takie zostało zneutralizowane.

Jako były żołnierz zawodowy pamiętam, że lotniska wojskowe w Polsce są stosunkowo słabo chronione i wystarczyłby pluton dobrze wyszkolonych komandosów, aby w ciągu jednej godziny zneutralizować wszystkie zabezpieczenia i ochronę takiego obiektu.

Decyzja USA i NATO o wyeliminowaniu samolotów MIG-21 z Polski i zapewne i innych krajów byłego bloku wschodniego wydaje się słuszną, ale w dużym stopniu osłabia nasz kraj biorąc pod uwagę to, że prawdziwe cele i zadania, jakie chce uzyskać USA i Rosja na Ukrainie są zupełnie inne i zostały prawie całkowicie ukryte (Tajne Spec Znaczenia).

Poniżej notka - Polska udostępnia samoloty myśliwskie USA Polski rząd przekazuje swoje rosyjskie myśliwce MIG-29 do USA

„8 marca 2022 o godz 20:06 Polska udostępnia samoloty myśliwskie USA Polski rząd przekazuje swoje rosyjskie myśliwce MIG-29 do USA. O tym mówi polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Polska przekazuje samoloty do amerykańskiej bazy Rammstein w Niemczech i twierdzi, że są do dyspozycji USA. Dzieje się tak po tym, jak sekretarz stanu USA w niedzielę powiedział, że współpracowali z Polską nad zawarciem umowy, która mogłaby zaopatrzyć Ukrainę w samoloty. Polski premier Mateusz Morawiecki jest Norwegią i mówi, że Polska nie jest stroną tej wojny i NATO nie jest stroną tej wojny. Transfery broni ofensywnej muszą zatem być podejmowane przez NATO jako całość. - Dlatego chętnie wysyłamy ich do Rammstein, ale sami nie chcemy nic robić - powiedział Morawiecki. Jednocześnie Polska prosi o inne myśliwce o podobnych możliwościach. MIG-29 to dwusilnikowy myśliwiec opracowany w Związku Radzieckim. Polska ma 28 MIG-29. Ukraina ma również w swoich lotnikach MIG-29, dzięki czemu mogą z niego korzystać ukraińscy piloci.


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale