0 obserwujących
195 notek
105k odsłon
313 odsłon

Rząd Donalda Tuska i bezrobocie

UP Warszawa Szkolenia wstrzymane
UP Warszawa Szkolenia wstrzymane
Wykop Skomentuj1

  

Zapytacie co robi Rząd Donalda Tuska by zwalczać bezrobocie ?

Cóż, zapewne nie zaskoczy stwierdzenie, iż niewiele – czy też raczej nic poza pewną sztampę Chciałbym powiedzieć standard, ale o taki nie tylko na rynku pracy trudno. Dlaczego te słowa mają uzasadnienie w okolicznościach faktycznych ? Jeden wiele mówiący przykład o „filozofii” ( ten termin to nadużycie tutaj )  działania Urzędów Pracy za rządów tej i poprzedniej kadencji koalicji PO-PSL.

W jednym z e-maili pisze bezrobotny : „ Szkolenia indywidualne nie są już finansowane przez Urząd Pracy w Warszawie od października. Jestem osobą bez prawa zasiłku. Miałem pewien pomysł na poszukiwanie nowych kwalifikacji na rynku pracy ( w tym zawodzie nie istnieje praktycznie bezrobocie) – ale od października właśnie do dziś Urząd Pracy nie finansuje takich szkoleń. Tyle się czyta o nepotyzmie i kolesiostwie koleżków z PO i PSL. Żeby chociaż te polityczne cwaniaczki znały się na swojej robocie. Żeby zarządzać tym całym bazjlem potrafiły . Ale oni to mają ….”

Tu następuje pewna emocjonalnie zabarwiona cześć listu. Choć trudno nie zrozumieć tego żalu i niechęci do wypowiedzi  np. byłego   wicepremiera z PSL Waldemara Pawlaka zachwalającego wręcz nepotyzm w administracji publicznej.

Pamiętamy takie swoiste exemplum jakim są taśmy PSL-u Dziś dały o sobie znać w Sejmie gdzie Zbigniew Ziobro Szefowi PSL Piechocińskiemu wypomniał te taśmy. Skądinąd słusznie. Pytanie czemu dopiero teraz skierował swoją energię w tym kierunku ? . Ale to już inny temat.

O tych taśmach mówi autor listu nazywając je malowniczo zwykłym ku…….. . Rozumiem, że w jego słowach  jest to ocena kwalifikacji zawodowych Donalda Tuska i Janusza Piechocińskiego.

Bezrobotny z Warszawy mówił, że rozmawiał z Urzędem Pracy i tam powiedzieli mu , że pieniądze na tego typu szkolenia będą już w styczniu co jest wyjątkowo szybko bo wcześniej to bywały w lutym lub marcu. Więc trzeba się cieszyć.

To jest właśnie ta wspomniana wcześniej filozofia tego rządu.  Przez poprzednich 5 lat Donald Tusk nie interesował się w sposób należyty rynkiem pracy – czego dowodem jest ta właśnie opisana sytuacja ze szkoleniami.  

Zwróciło moją uwagę z rozmowy z tym bezrobotnym jedno zdanie : mówią , że pieniądze na szkolenia będą w tym roku wcześnie bo już w styczniu.

Gdyby sprawa nie była poważna pomyślałbym, że to dobry dowcip : już w styczniu.   

Dziś wiadomości TVP pokazywały Prezydenta na wakacjach, Dziś też Premier wrócił z wakacji Dolomitowych.

Zastanawiam się co myśli ten bezrobotny  z Warszawy, kiedy widzi uśmiechnięte twarze Premiera i Prezydenta i ma w pamięci listy osób, które znalazły pracę dlatego, że są członkami PO lub PSL. Lub też członkami ich rodzin oraz krewnymi i znajomymi królika ?

Co myśli taki człowiek ?

Bo co „myślą „ Premier i  Prezydent to wiemy : żyjemy na zielonej wyspie. Szkoda tylko, że nie powiedzieli, iż chodzi o kolor zgnilizny.      

   


 

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale