Józef Brynkus
Wasze sprawy są moimi!
7 obserwujących
273 notki
209k odsłon
157 odsłon

Jak uratować Wisłę Kraków?

Wykop Skomentuj16

Wisła to klub z wielkimi tradycjami – tymi sprzed II wojny światowej i po 1989 roku. W okresie od 1945 – 1989 z wielkimi osiągnięciami sportowymi, choć o tradycji bym tu raczej nie wspominał, bo to szlachetna sprawa.

Ale teraz ten klub trzeba uratować – jak??

1. Przeprowadzić audyt – jaki jest bilans finansowy klubu i jakie były procedury zarządzania nim

2. Wynikające z audytu wnioski zastosować:

a) – w przypadku przekrętów i przestępstw – wnioski do prokuratury,

b) – w przypadku nieudolności zmiana zasad funkcjonowania klubu, a w jej ramach:

– przeglądnięcie wszystkich kontraktów – sprzedaż tych piłkarzy, którzy nie rokują postępu, innym zaproponowanie nowych, w tym obniżenie uposażenia, wprowadzenie do drużyny młodych piłkarzy – wzorem winien być Lech Poznań

– oczywiście trzeba dograć do końca sezon, nawet za cenę spadku do niższej ligi w wyniku wprowadzenia do zespołu piłkarzy młodych i z zaplecza – choć myślę, że ci młodzi zostawiliby na boisku i serce i płuca za swoją „Wisełkę” i uratowaliby klub przed spadkiem

– z Wisłą Kraków powinny współpracować osoby, którym leży na sercu jej dobro, a nie doraźny zysk

3. Audyt budowy stadionu – z tym może być największy problem, bo przewałami na wielką skalę, w które musiały być zaangażowane osoby ze świecznika publicznego, aż za bardzo śmierdzi (należałoby przeanalizować kontrakty dostawców, wykonawców, podejmowane działania legislacyjne umożliwiające zwiększenie kosztów budowy stadionu itd.). I to jest być może największa trudność z wyprowadzeniem Wisły Kraków na prostą, bo trzeba by było wskazać winnych dwukrotnego zwiększenia kosztów budowy stadionu.

4. W międzyczasie szukanie sponsorów – nazwa stadionu, wynajem powierzchni reklamowych, logo na koszulkach, umowa z miastem na korzystanie z obiektu itd.

5. Oczywiście te działania naprawcze musi podjąć osoba niestrachliwa, ale jak to zrobi, to zapisze się w annałach Wisły Kraków na wieki, a teraz wszyscy ją będą nosić na rękach.

dr hab. Józef Brynkus

Poseł na Sej

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport