Kacpro Kacpro
208
BLOG

Co jest grane: Donald - PO - godził - z - Franciszkiem?

Kacpro Kacpro Polityka Obserwuj notkę 0

 

 Prof. Krzysztof Globisz: Panie premier, za idiotę robię tu ja - upomniał mającego problem z zebraniem myśli Donalda Tuska

 

 

Premier Tusk gratuluje papieżowi i obiecuje "obronę kultury chrześcijańskiej"

 Co to dokładnie oznacza? Czyżby Polska miała dołączyć do Iranu, Watykanu i Rosji, które na forum ONZ zgodnie sprzeciwiają się deklaracji o zwalczaniu przemocy wobec kobiet? A może chodzi o podwojenie liczby zajęć katechezy, a zatem podwojenie środków, które idą z budżetu na przekazywanie ideologii katolickich biskupów? Albo zablokowanie liberalizacji prawa funeralnego, by strumień pieniędzy płynący do hierarchów Kościoła katolickiego z tytułu pochówków się nie zmniejszył?

 

Dość osobliwe:

Mówi Dryjańska dla TOK FM 
 

 

Jeszcze w 2005 roku, podczas mszy sprawowanej na pamiątkę św. Rajmuda Nonnatusa, patrona ciężarnych kobiet kard. Jorge Mario Bergoglio zdecydowanie zaapelował odwagę w walce o życie ludzkie.

- Być może z tego powodu będą was chcieli postawić przed sądem. Być może, z tego powodu, z troski o życie, będą was chcieli zabić. (...) Musimy pamiętać o chrześcijańskich męczennikach. Zabijano ich z powodu Ewangelii życia, której Jezus nauczał. Ale Jezus da nam na tej drodze siłę – podkreślał obecny papież. (...) Idźcie, ale nie bądźcie głupi. Pamiętajcie chrześcijanie nie mogą sobie pozwolić na luksus bycia głupimi. (...) być mądrzy, bystrzy, przyciągający uwagę. (...) Możecie zostać postawieni przed sądami lub zabici. Ale musicie iść naprzód – przypomina słowa kard. Bergoglio Tomasz Terlikowski.

Nasi reporterzy obecni w Watykanie relacjonują, że na placu św. Piotra zbierają się pielgrzymi, którzy pragną wyrazić wdzięczność za wybór papieża Franciszka. Dzisiaj Kilkadziesiąt młodych osób m. in. z ESM (Emmanuel School of Mission) przyniosło wielki krzyż pod Bazylikę Świętego Piotra. Spotkanie rozpoczęła modlitwa na różańcu w wielu językach – m.in. po francusku, włosku i hiszpańsku. Wydarzeniu towarzyszył ksiądz. Po modlitwie młodzi unieśli drewniany krzyż i przeszli przez cały plac Świętego Piotra do kościoła Santo Spirito in Sassia w Rzymie. Podrodze śpiewali religijne pieśni.

- Jesteśmy tutaj by dziękować Bogu za nowego papieża Franciszka – powiedziała portalowi niezalezna.pl Maria z Rzymu.

(fot. Piotr Ferenc-Chudy)

(fot. Piotr Ferenc-Chudy)

(fot. Piotr Ferenc-Chudy)

(fot. Piotr Ferenc-Chudy)

 

 

 

 

<>

 

 

 

 

 

 

Yael Bartana, "Zamach", 2011, fotografia z planu.

Z Yael Bartaną artystką, która reprezentowała Polskę na Biennale Sztuki w Wenecji rozmawiała Dorota Jarecka


 

Co konkretnie przyszło ci do głowy?


 

Film propagandowy namawiający Żydów do powrotu do Polski.


 

Poszukiwałam współpracownika, Polaka, który wezwie Żydów do powrotu. Spotkałam Sławomira Sierakowskiego, redaktora naczelnego 'Krytyki Politycznej', przedstawiciela młodej polskiej lewicy.


 

Rozmawialiśmy o tym, że jest w polskim społeczeństwie tęsknota za Żydami, kompleks winy. Spytałam, czy mógłby napisać przemowę, możliwe zaproszenie Żydów do Polski, po to by wyleczyć się z traumy. Nie oczekiwałam tak wspaniałego tekstu.


 

W następnym filmie Żydzi wracają i budują w Warszawie kibuc.

Wygląda to groźnie, jak architektura obronna. Nowe getto?


 

Tak, ale historia kibucników pokazuje, że ludzie tam nie zostawali na zawsze. Kibuc był częścią taktyki okupacji kraju. (...)  To może być rozumiane symbolicznie jako początek muzeum. ..?..   -  Interesuje mnie stworzenie mitu zdolnego wyprowadzić masy na ulicę. Masy, które będą zwiastowały powstanie nowego polskiego społeczeństwa.

<>

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GGmTMZ4bMRo


 

UWAGA!!!  Kibuce, są synonimem "faktów dokonanych". Kibuce były podstępnie budowane przez Żydów w Palestynie, w latach 30-stych, gdy ta była  częścią Imperium Osmańskiego.  Budowano je nocą. Prawo osmańskie zabraniało burzenia już istniejących budynków. Tak żydzi zabierali Palestyńczykom ziemię. Fakt stawiania i filmowania kibuców to nawiązanie do taktyki syjonistów z tamtego okresu. To pokazywanie że “już tam jesteśmy”, gdy faktycznie mówią “chcemy być”. Tworzenie chęci u oglądających do przyłączenia się. W polskim przypadku to może być zachęcanie do przyjazdu, do “ekonomicznie podbitego” kraju. Myślę, że ekonomicznie już jesteśmy podbici. Teraz walka toczy się o władzę polityczną.


 

Przyjechałaś do Polski po raz pierwszy w 2006 r. na zaproszenie Joanny Mytkowskiej i Andrzeja Przywary z Fundacji Galerii Foksal. Wrażenia po przyjeździe do Polski?


 

Złożone emocje. Stałam koło kościoła, myślałam o tym, że Polska jest krajem katolickim, nie mogłam odejść, czułam lęk.Największe wrażenie zrobiły na mnie miasteczka, w których przed wojną mieszkała społeczność żydowska, puste ulice.Wyobraziłam sobie, co by było, gdyby wypełniły się ludźmi. (...) Próbowałam tu być jako turystka. Ale to było niemożliwe, za bardzo to przeżywałam. Chciałam się dowiedzieć więcej, sięgnęłam po książki, jeszcze w Polsce przeczytałam najpierw Jana T. Grossa, a potem inne książki historyczne. (...)


 

Wróćmy do Polski. Jesteś tu, czytasz książki.


 

I zaczynam myśleć, jak zaproponować coś, co otworzy dyskusję o izraelskiej i polskiej tożsamości. Chcę użyć siły sztuki po to, by wyobrazić coś, co dla wielu ludzi jest niewyobrażalne. Spróbować napisać nowe karty w historii. Sprowokować historię.


 

Historię czy fikcję?


 

Robiąc film, opowiadam pewną fikcję.  Ale w historii, tej, która się wydarzy(ła), element fikcji też odgrywa(ł) wielką rolę.  Czasem wystarczy wyobrazić sobie inny świat.  

Np. 'Altneuland' Theodora Herzla to była fikcja.  On w formie powieści napisał swego rodzaju podręcznik o tym, jak powinno być urządzone nowe państwo dla Żydów. Jestem w dialogu z Herzlem.



 

 

23 luty 2011 r. Premier Donald Tusk w Izraelu

Premier Izraela Benjamin Natanjahu: “Spotkaliśmy się tu nie tylko po to, by rozmawiać o przeszłości. Razem z nami są ministrowie obu rządów i będziemy dziś i jutro pracowali, by zaprojektować wspólną przyszłosć

 

Odnosząc się do czwartkowych konsultacji międzyrządowych zaznaczył, że gabinety Polski i Izraela mają zaprojektować przyszłość stosunków między obu krajami. Netanjahu podkreślał, że Polaków i Żydów łączą wielowiekowe związki. 

Jak powiedział, oba narody wspólnie cierpiały i przeżywały wielkie tragedie, ale też wzajemnie pozytywnie na siebie wpływały, w tym również w dążeniu do wolności w czasie "wielkich romantycznych zrywów". W tym kontekście wymienił powstanie warszawskie i powstanie w warszawskim getcie. 

- Nasze historie narodowe na siebie wpływają. Mamy wiele wspólnego w przeszłości, wiele cierpieliśmy, Żydzi cierpieli też na polskiej ziemi, cierpieli strasznie, Polacy też cierpieli ogromnie w walce o wolność zarówno w XIX, jak i XX wieku. Cierpieliśmy w getcie warszawskim, wy cierpieliście w Warszawie, wiemy, że to cierpienie zakończyło się wielkim zwycięstwem. 

Mamy wolną Polskę oraz wolne państwo Izrael - podkreślał."

 

Szymon Peres - prezydent Izraela / Obywatel Polski

  Pytanie: Czy gdyby nie było katastrofy Smoleńskiej, nowa “Ustawa o obywatelstwie polskim” weszłaby w życie i czy Żydzi mogliby z niej skorzystać?

- Odpowiedź: Możliwe, że nie.

 

Trzeba zadać też pytanie:  Ktoś musi finansować sztukę.

 

Czy prezydent Lech Kaczyński mógł stać na drodze realizacji celów stawianych sobie przez "neo-syjonistyczną ideologię" reprezentowaną przez  izraelską artystkę Yeal Bertanę i jej potencjalnych mocodawców?-  Możliwe, że tak.

 

To są pytania, na które warto szukać odpowiedzi. Polski rząd zawarł wiele porozumień z rządem Izraela. Może ktoś sprytny, wspomaga bieg wypadków tak, aby jego sprawy szły w "pomyślnym" dla niego kierunki i być może robi to nie całkiem uczciwymi metodami?

- W polityce liczą się efekty. Koszt i cena nie ma znaczenia.
 

Zgodnie z zasadami śledztw, w rozwiązywaniu przestępstwa szuka się motywów zbrodni. "Sprawa Smoleńska", jak do tej pory, oficjalnie, traktowana jest jako wypadek, pomimo tego, że Komisja Parlamentarna wniosła wiele zastrzeżeń i dowodów.
 

- Myślę, że powinno się dążyć do jak najbardziej niekwestionowanego ustalenia faktów, a nie ich blokowania , bo rodzi to podejrzenie o matactwo. A mataczyć chce tylko ten, kto ma w tym interes. Brak akceptowalnego zakończenia sprawy, każe nawet szukać potencjalnych sprawców zamachu. W tym kręgu, moim zdaniem, już znajdują się "neo-syjonistyczne" organizacje żydowskie z Izraela i USA, które zyskały na wejściu w życie nowelizacji "Ustawy o obywatelstwie polskim".
 

Uzasadnienie: Śmierć polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, mogła umożliwić wejście "Ustawy o obywatelstwie polskim w życie"  i umożliwić ogromnej rzeszy Żydów z Izraela i USA,  w otrzymaniu polskiego paszportu i osiedlania się w Polsce i Europie.Ustawy o obywatelstwie polskim nie zmieniano przez ponad 50 lat.

Dlaczego zmieniła ją PO, pozostaje pytaniem do odpowiedzi.

- Pytaniem może być też to, kto lobbował za zmianami w ustawie o obywatelstwie?

 


 

 

"Śmierć lidera".

 

Powstaje "Platforma Oburzonych"

 

http://kacpro.salon24.pl/494074,smierc-lidera-powstaje-platforma-oburzonych


 

* Oglądanie notek z linków w Salon24.pl  jest filtrowane . Jeśli strona otworzy się bez tekstu , jest zablokowana, kliknij na biało-czerwoną ikonę “Salon 24.pl”, w lewym górnym rogu ekranu.  Po otwarciu się nowego okna, w prawym górnym rogu wyłącz filtr.


  Mieszkańcom stolicy, pod rozwagę, sprawę wagi niezwykłej wnoszę. Budują w Warszawie

“Nowy Pałac Kultury i Nauki”

 

http://kacpro.salon24.pl/488321,mieszkancom-stolicy-pod-rozwage-sprawe-wagi-niezwyklej-wnosze

 



 

www.jrmip.org

 

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.308317679691.194379.308307729691&type=3

 

Manifest Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w PolsceGodło Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce

Chcemy wrócić!

 

Już nie Uganda, Argentyna, ani Madagaskar. Już nawet nie Palestyna. Tęsknimy za Polską, ziemią naszych ojców i dziadków. Na jawie i we śnie wciąż marzymy o Polsce.

 

Chcemy zobaczyć jak na skwerach w Warszawie, Łodzi czy Krakowie powstają nowe osiedla. Obok cmentarzy wybudujemy szkoły i szpitale. Będziemy sadzić drzewa, budować nowe drogi i mosty.

 

Chcemy uleczyć Wasze i nasze traumy. Już raz na zawsze. Wierzymy, że pisane nam jest mieszkać tutaj, zakładać rodziny, umierać, składać do ziemi prochy naszych bliskich.

 

Ekshumujemy syjonistyczną fantasmagorię. Sięgamy do przeszłości - świata migracji, polityczno-geograficznych przesunięć, rozpadu rzeczywistości jaką znamy - po to by zaprojektować nową przyszłość.

 

To nasza propozycja na czasy wyczerpania wiary, kryzysu, upadku starych utopii. Optymizm wygasa. Obiecane raje zostały sprywatyzowane. Jabłka i arbuzy z kibuców nie są już tak dorodne.

 

Pragniemy przywitać nowych osadników, których obecność jest ucieleśnieniem fantazji na temat historii równoległej. Mierzymy się z jedną z wielu potencjalnych przyszłości, jakich możemy doświadczyć porzucając swój bezpieczny, znajomy, jednowymiarowy świat.

 

Nasz apel nie jest skierowany tylko do Żydów. Przyjmiemy w nasze szeregi wszystkich, dla których zabrakło miejsca w ich ojczyznach - wypędzonych, prześladowanych. W naszym ruchu nie będzie dyskryminacji. Nie będziemy grzebać w Waszych życiorysach, sprawdzać kart pobytu, weryfikować statusu uchodźców. Będziemy silni naszą słabością.

 

Nasi polscy bracia i siostry! Nie planujemy inwazji. Będzie to raczej pochód duchów, powrót dawnych sąsiadów, nawiedzających Was w snach, których być może nigdy nie dane było Wam poznać. Będziemy głośno mówić o tych wszystkich złych rzeczach, które wydarzyły się między nami i Wami.

 

Będziemy wspólnie korygować karty historii, która nigdy nie toczyła się dokładnie tak, jak sobie tego życzyliśmy. Liczymy na to, że wspólnie będziemy zarządzać miastami, uprawiać ziemię, wychowywać dzieci w pokoju! Powitajcie nas z otwartymi rękoma, tak jak my witamy Was!

 

Z jedną religią, nie umiemy słuchać.

Z jednym kolorem, nie potrafimy widzieć.

Z jedną kulturą, nie potrafimy czuć.

Bez Was nie potrafimy nawet pamiętać.

 

Przyłączcie się do nas, i zadziwi się Europa!

 

Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce

 

(źródło:www.labiennale.art.pl)

Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce stawia sobie za cel powrót ponad trzech milionów Żydów do ojczyzny ich przodków.

Godło Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce stanowi połączenie gwiazdy Dawida i białego orła (projekt studia The League).


 

 



  

Kacpro
O mnie Kacpro

"Antypolskie sprzysiężenia" Z pamiętnika generała Zygmunta Berlinga, dowódcy 1 Armii WP / 1943 r. <> "Za plecami Armii walczącej krwawo o wolność i szczęście Ojczyzny, wrogie ręce, w naszym domu wychowane, usiłowały je zakuć w nowe kajdany ... Wróciło wspomnienie sprzed lat. 17 września 1939 roku na ulicy Niemieckiej w Wilnie, zamieszkałej prawie wyłącznie przez burżuazję żydowską, spotkałem o godzinie szóstej rano dwa czołgi radzieckie oblężone przez tłum wiwatujących. Sami Żydzi. Starzy i młodzi, kobiety i dzieci śpiewali i obrzucali czołgi kwiatami - widocznie już wcześniej przygotowanymi na tę okazję. A że to te czołgi, zdławiły ostatni dech wolności na tej ziemi? Niech płacą goje! ... - Nu coo? - Wasze przeszło! Teraz my - powiedział do mnie stary znajomy Żyd. Dziś zrozumiałem, że to był zwiastun. .. <> Stworzono parawan, za którym wybranego narodu elita, w osobach Bermana, Zambrowskiego i (innych) ... ujmowała w swe ręce ster rządów w Państwie. Oni wiedzieli od dawna, jak przystąpić do dzieła. Nie zapomnieli dewizy, że masa to bydło, które musi być jednak prowadzone na dobrym łańcuchu. Pod pokrywą szczerych intencji zwiedli naszą czujność, wykuli ten łańcuch w postaci służby bezpieczeństwa, oraz spreparowanej prokuratury i sądów zdegradowanych do roli narzędzi władzy. Wszystko w imię potrzeb walki z kontrrewolucją. <> Kto chce niech wierzy, że taki był cel żydowskich machinacji. Fakty mówiły, że dla mafii rządzącej, nie ma w Polsce Polaków - są tylko Żydzi i goje! " <> Powyższy cytat zaczerpnięto z książki redaktora Zdzisława Ciesiołkiewicza "Inwazja Upiorów 1944 - 1970 - O wkładzie szowinistów żydowskich do historii współczesnej Polski" <> TĄ KSIĄŻKĘ MUSISZ PRZECZYTAĆ <<<>>> http://netload.in/datei9OwHQtSTBl.htm <<<>>> * UWAGA ! ! ! Aby ściągnąć PDF należy skorzystać z podanego linku, otworzyć stronę "Netload". Po otwarciu zobaczysz dwa zegary. Pod prawym zegarem kliknij na "DAWNLOD FREE", odczekaj 30 sek., przepisz czterocyfrowy numer do okienka, kliknij NEXT, odczekaj 20 sek. Kliknij na pomarańczowy napis "Or click here" i ściągnij PDF.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka