Blog
kali
Józef K
Józef K elektronik
34 obserwujących 171 notek 214347 odsłon
Józef K, 3 lipca 2011 r.

Disco Mexicano i Kot

Kiedyś bawiłem w San Jose w Kalifornii. W senną niedzielę wybrałem się na pchli targ. Teren bardzo duży, głównie meksykańskie klimaty, niemało też Chińczyków. Tuż przy wejściu ludek pewien rozpostarł na ziemi dużą płachtę papieru, a na niej mnóstwo różnych śmieci i staroci. Zaintrygował mnie KOT: dość duża ceramiczna figurka - dwuczęściowy pojemnik, z obracanym pysiem. Czarne, grubaśne kocisko miało fenomenalnie zadowoloną minę: w łapie trzymało rybkę. 

Nie miałem ochoty go kupić, bo nie miałem jak go transportować do Warszawy – miałem tylko torbę lotniczą, już wyładowaną. Ale gdy po godzinie wróciłem, a kocisko czekało dalej - kupiłem go za pięć baksów.  I tak z tym kotem pod pachą wędrowałem dalej. Do meksykańskiego bufetu, a potem… posłyszałem sympatyczne śpiewy z głośnika. Jak się okazało, grał i śpiewał zespół „Luis Y Julian”  - takie bezpretensjonalne, folkowe ‘Disco Mexicano’. Tak sympatyczne, że kupiłem dwie kasety. No i od tego czasu jestem fanem (no, umiarkowanym) tej prostej, lecz miłej dla ucha muzyki. Później – przez Amazona - dokupiłem parę płyt CD. Tego się dobrze słucha, również w aucie.

Wyobrażam sobie, jak może tańczyć Disco Mexicano smukła, wysoka dziewczyna, ubrana w długą, czarną suknię, bosa. Może być z partnerem (też bosym), lub sama. Podobny taniec, jak w tym pięknym, portugalskim Fado Batido.

Na przykład El Burro Pardo lub Rosita De La Frontera.

Opublikowano: 03.07.2011 12:53.
Autor: Józef K
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Józef K.: wszechstronne zainteresowania, zdecydowane poglądy, liberał

Kontakt
Witryna internetowa

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Do Wszystkich Dziękuję za odwiedziny, za miłe słowa, za dobre życzenia. Życzę udanego,...
  • @Trammer - blogerska tłuszcza Jerzy - tak, to jest moja ostatnia notka w S24. Zawsze gdy jest...
  • @Autor Uczciwe poszukiwanie. Odwaga cywilna. To budzi szacunek i uznanie. Pozdrawiam

Tematy w dziale