zwrotpodatku zwrotpodatku
145
BLOG

Kalkulator zwrotu podatku

zwrotpodatku zwrotpodatku Gospodarka Obserwuj notkę 0
Przeglądając strony znajdujące się w internecie wielu firm zajmujących się pośrednictwem w zwrocie podatku spoza Polski, prawdopodobnie zauważyłeś darmową opcję, tzw. Kalkulator zwrotu podatku
Działa on tak, że po wypisaniu odpowiednich miejsc jest się w stanie przekonać się, jaka suma zwrotu się należy. 
 
Dobrze natomiast wiedzieć, iż obliczenie zrobione w ten sposób jest tylko przybliżone. Kalkulator jest narzędziem nieskomplikowanym. Nie zawiera informacji o Twojej sytuacji rodzinnej, przychodach z innych krajów, czy upustów i odpisów, z których możesz skorzystać. Dlatego jego wyniki czasem odbiegają od rzeczywistej wielkości zwrotu. Dokładną sumę, którą możesz odzyskać wylicza oraz wydaje tylko odpowiedni organ fiskalny. Należy o tym pamiętać wybierając pośrednika, jeśli jako czynnik wyboru wybierzesz rezultat Kalkulatora, przypuszczając, iż to zagwarantuje Ci najwyższy zwrot. Pewne firmy wykorzystują tę naiwność klientów, i celowo zawyżają wyniki Kalkulatora. Z tego powodu nie daj się oszukać. Kwota należącego się zwrotu zależy tylko od ustaleń odpowiedniego obcego urzędu skarbowego, a nie od rezultatu Kalkulatora Zwrotu.
 
Należy również wiedzieć, co to jest zwrot podatku ogólnie. Organ skarbowy zwraca nie cały zapłacony podatek, a jedynie jego wartość nadpłaconą. Prawo fiskalne danego państwa przewiduje bowiem daną kwotę przychodu, jaką można osiągnąć przez rok bez płacenia podatku. Do zwrotu jest w takiej sytuacji nie cały podatek widniejący na dokumencie od pracodawcy. W przypadku, jeżeli Twoje roczne zarobki nie przekroczyły ustalonej kwoty wolnej od podatku, w takim wypadku jesteś uprawniony odzyskać cały zapłacony podatek, czyli 100%. 
 
Jednakże w większości zwrotowi podlega tylko podatek nadpłacony, dlatego nie dowierzaj firmom, które ogłaszają zwrot 100%. Jest to bowiem slogan reklamowy mający na celu pozyskanie klienta nieświadomego procesu zwrotu podatku.
Warto jest starać się o zwrot podatku z zagranicy, bo w ponad 80% sytuacji taki zwrot przysługuje. A przeciętna suma zwrotu to średnio 1600 PLN!
 
Czas trwania odzyskania podatku w głównej mierze uzależniony jest od poprawności i kompletności dostarczonych druków. Na długość procesu zwrotuwpłwają także czynniki takie jak sprawność pracowników określonego organu skarbowego oraz pozostawanie zainteresowanego w stałym kontakcie telefonicznym z urzędem podatkowym w celu monitorowania i procedury zwrotu podatku.

Zobacz galerię zdjęć:

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka