33 obserwujących
1405 notek
1308k odsłon
2645 odsłon

Norwegia - poligon doświadczalny?

Wykop Skomentuj66

Zaatakowano główne centra polityczne kraju.

Bomby wybuchają w stolicy, ostrzelano obóz młodzieżówki partyjnej. Skala ataków i stopień ich zorganizowania wyklucza działanie jedynie grupki szaleńców.

W kraju strach, panika, chaos.

Terror wypowiedział właśnie Norwegii wojnę.

I trafił w dziesiątkę. Norwegowie organizacyjnie i mentalnie w tej chwili przegrywają.

" - Nie mamy żadnej głównej teorii na temat tego co się stało. W ogóle nie mamy żadnej teorii. Mamy teraz bardzo dużo pracy, aby zrozumieć co dokładnie się wydarzyło - mówili przedstawiciele policji na konferencji prasowej."

Władze apelują do ludności i zastanawiają się nad zamknięciem przestrzeni powietrznej kraju. 

A czy my, wgapieni w ekrany telewizyjne, czekający na dalsze wybuchy i ofiary, zdajemy sobie sprawę z tego, co się właśnie być może dzieje?

Na naszych oczach napadnięto na kraj członkowski NATO. Kraj senny, spokojny, peryferyjny. Gdzie, zgodnie ze skandynawską tradycją, ludzie bardziej się interesują łóżkiem i portfelem sąsiada, niż jakimikolwiek przybyszami z zagranicy lub imigrantami. Żeby nie być posądzonym o nacjonalizm i ksenofobię. Z ducha i wychowania pacyfistyczny. Całkowicie wobec tego bezbronny wobec jakichkolwiek zorganizowanych aktów terroru. Z zewnątrz lub od wewnątrz.

Czy aby na pewno to co się w nim teraz dzieje, to tylko deperacka próba wyładowania agresji na najłatwiejszym do trafienia wrogu? I czy - prawem minimalizacji wysiłku myślowego - znowu usłyszymy magiczne słowa - Al Khaida?

Bo dużo gorszym scenariuszem jest potraktowanie przez kogoś Norwegii jako poligonu doświadczalnego, a serii ataków jako testu. 

Przez kogoś, o kim na razie nie mamy pojęcia.

Wykop Skomentuj66
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale