17 obserwujących
172 notki
117k odsłon
227 odsłon

Południowa Australia - Zero nowych przypadkow

Wykop Skomentuj22

Po miesiącu  sytuacja wróciła, przynajmniej chwilowo,  do normy bo od wczoraj nie odnotowano żadnego nowego przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Zmarł jeden pacjent z intensywnej terapii, 76 letni mężczyzna, pasażer wycieczkowca 'Ruby Princess'. W całej Australii liczba zakażeń spadła do 21, stan wg danych uaktualnionych o 14:00 czasu lokalnego.


Liczba wykonanych testów laboratoryjnych rośnie nieznacznie i wynosi obecnie 36500 a więc znakomita większość osób im poddanych dostała wynik negatywny. W związku z tym rodzi się natychmiast pytanie na co byli oni chorzy skoro przyszli z jakimiś objawami ale nie tymi co 'trzeba'. Nie ma bowiem dostępnych statystyk a być może część z tych osób była jednak hospitalizowana i być może niektóre z nich zmarły.

Tu warto wspomnieć, że w Południowej Australii umiera rocznie około 14 tysięcy mieszkanców co daje średnią dobową w okolicach 38. Tak więc liczba zejść spowodowanych tym szczepem koronawirusa wynosząca aktualnie 4 przez miesiąc jest statystycznie mało istotna.
Teraz zostaje oczekiwanie na popuszczenie cugli i zmniejszenie ograniczeń.


Ponieważ czesto na S24 dyskutuje się zagrożenia związane z ewentualnymi wyborami 10 maja zamieszczam wykres dla Francji, tam wybory były 15 marca. Bez wpływu. Dramatyczny skok widoczny poniżej był 3 tygodnie po nich.


image

Uaktualnienie: wczoraj w CAŁEJ Australii tylko 10 nowych zakażeń.Wykop Skomentuj22
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości