7 obserwujących
916 notek
198k odsłon
  36   0

Kult pieniądza.

Za sprawą obecnej władzy w Polsce trwa kult pieniądza. Z każdym dniem staje się to coraz bardziej wyraziście i przyspiesza jak lawina. To kasta Kaczyńskiego pokazała i to od początku swojego panowania, że się po prostu pieniądz należy. Nie mówiąc już o wysokich stanowiskach dla rodzin, znajomych, kolegów, instruktorów, handlarzy bronią, kochanek i kochanków. Co niektórzy jak Kaczyński dodatkowo dorabiają sobie jeszcze do wysokiej emerytury.

Kult pieniądza ma dodatkowe korzyści. Kasta Kaczyńskiego wymyśliła, że pieniądz da im wygraną w każdych wyborach. Urobił a raczej zaślepił różnymi plusami Polaków, którzy straszeni co chwile, że tylko kasta przy władzy da im stabilność finansową, bo inni gdy będą rządzić to im pozabiera. Dlatego ciemnota która dała się na tą tępą propagandę nabrać, popiera taki układa. Pieniądz za poparcie. Modli się oby jak najdłużej Kaczyński rządził. Modli się do pieniądza i oczekuje jeszcze więcej. Nie oczekuje nic więcej, nic do szczęścia im nie brakuje, są zadowoleni nawet z podwyżek, które od nowego roku dobija kieszenie.

Najbogatsza instytucja w Polsce to kościół. Nie od dzisiaj wiadoma, że posiada potężne majątki, które z roku na rok powiększa swoje terytorium. Ich roszczenia i oczekiwania spełniała każda władza a obecna rozszerzyła ten zakres. Jednak kult pieniądza ma szersze zastosowanie u milionera Rydzyka. To on w swojej chciwości i pazerności wyłudza pieniądze w niewyobrażalnych kwotach. Setki milionów dostaje na każdą zachciankę, fanaberie. Jego roszczeniowa postawa jest wręcz chamska i bezczelna. Przekracza wszelkie granice poczucia wstydu i zażenowania. On bez pieniędzy nie może funkcjonować, on musi mieć więcej i coraz więcej. Stworzył swój odrębny kościół, gdzie zamiast krzyża czy innych świętych obrazów jest pieniądz. W każdej postaci, nawet tej niewiadomego pochodzenia lub od bezdomnych.

Kult pieniądza to jedyna rzecz jaka władzę interesuję. Mega wysokie zarobki za nic nierobienie, wyprowadzenie pieniędzy z przeznaczeniem dla zaspokojenia oczekiwań. Bizancjum w niewyobrażalnej postaci pokazuje jedno, ta władza chcę bogactwa dla siebie i swoich rodzin. Nie liczy się nic poza tym, nawet w dobie największego kryzysu pandemii potrafi jeszcze na tym zarabiać. Oni nie mogą funkcjonować bez milionów na koncie. Wykorzystują każdą sytuacje, żeby poczuć się bardziej szczęśliwym.

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale