Karolina Nowicka Karolina Nowicka
822
BLOG

Czy chrześcijanie są w Polsce prześladowani?

Karolina Nowicka Karolina Nowicka Religia Obserwuj temat Obserwuj notkę 158


Czy chrześcijanie są w Polsce prześladowani? Znana z prokatolickich akcji instytucja Ordo Iuris uważa, że owszem. Oto, co mówi jej prezes, Jerzy Kwaśniewski:

Nie jest prawdą, że chrześcijan w świecie Zachodu, a szczególnie w Polsce, nikt nie prześladuje. Przeciwnie, szykany mnożą się i nasilają. Spirala antykatolickiej nienawiści rozkręca się coraz szybciej. A katolicy chowają głowę w piasek.

Czytając wynurzenia pana Kwaśniewskiego zachodziłam w głowę, jakiegoż to kraju ten osobnik oczekuje, co sobie w swojej ślicznej główce roi i co mu się marzy. Czyżby prawny zakaz krytyki Kościoła? Ostrzejsze kary za tzw. obrazę uczuć religijnych? Zakaz uchwalania przepisów, które są na bakier z katolickimi nakazami i zakazami? Ten człowiek nie zdaje sobie chyba sprawy, że istnieją państwa, w których prześladowanie wiernych Chrystusa jest naprawdę obecne, namacalne, okrutne. W Polsce poza nielicznymi incydentami w wykonaniu chamów i wandali (jak państwo Scheuring-Wielgus) nie ma mowy o atakowaniu czy to instytucji, czy wspólnoty.

Ale to moje zdanie. A jakie jest wasze?


Dziwna baba.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo