Sprawa nie jest nowa, ale ja wyczytałam dopiero dzisiaj w rp.pl.
Bo też nie jest chyba zbyt nagłośniona?
Mija osiem miesięcy, od kiedy Andrzej Seremet złożył sprawozdanie z działalności prokuratury w 2012 r. Dokument trafił do Donalda Tuska w marcu. Ale decyzji premiera – o odrzuceniu lub przyjęciu sprawozdania – nie ma do dziś. Od niej zależy los Seremeta.
A eksperci uważają, że taki stan zawieszenia źle wpływa na prokuraturę i podrywa autorytet Andrzeja Seremeta.
Prokurator generalny ocenił, że dogłębna analiza jego sprawozdania wiąże się z negatywną opinią ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego.
W lipcu portal tvn24.pl dotarł do jego stanowiska.
"Wyrażam krytyczną opinię o przedłożonym przez Prokuratora Generalnego sprawozdaniu z rocznej działalności prokuratury za rok 2012" - stwierdzał Biernacki w konkluzji.
W liczącym 60 stron dokumencie m.in. na brak wyciągnięcia wniosków z afery Amber Gold.
(...)
Seremet mówił o sprawach niewygodnych dla premiera. Ocenił, że nie można porównywać spraw byłego ministra transportu Sławomira Nowaka i rzecznika PiS Adama Hofmana.
Zapowiedział, że w przyszłym tygodniu zapadanie decyzja ws. śledztwa dotyczącego „taśm z Dolnego Śląska":
W poniedziałek ma być decyzja Prokuratury Okręgowej w Legnicy. Prokuratorzy badali czy powoływanie się na wpływy KGHM wypełnia znamiona płatnej protekcji.
Drugi obszar dociekań dotyczy taśm z wątkiem MSZ-owskim, czy te zachowania ujawnione na taśmie również mogą wypełniać znamiona płatnej protekcji.
Stwierdził że "tzw. infoafera jest największą aferą ostatnich lat – pracuje nad nią 3 prokuratorów i 7 funkcjonariuszy CBA". - Mogę powiedzieć, że naprawdę mają bardzo wiele pracy - stwierdził.
- Chcemy sprawdzić 127 kontraktów, które zawierane były w zakresie branży informatycznej, informatyzacji przez bardzo wiele urzędów centralnych - zapowiedział.
Jak informowała prokuratura w sumie w sprawie dot. korupcji przy przetargach m.in. w CPI podejrzanych jest 38 osób.
- Przedstawiono zarzuty w rozmaitych grupach, bo przecież mamy i wysokich urzędników państwa, czy funkcjonariuszy publicznych, mamy osoby, które korumpowały, które były zatrudnione w branży informatycznej szeroko rozumianej, mamy także osoby z rodziny jednego z podejrzanych, które zajmowały się praniem brudnych pieniędzy.
To jest naprawdę szeroki zakres przedmiotowy i podmiotowy tego postępowania - powiedział Seremet.
http://www.rp.pl/artykul/16,1068013-Niepewnosc-prokuratora-Seremeta.html
http://www.rp.pl/artykul/173943,1068691-Seremet-w-TVN24-o-sprawozdaniu-i-infoaferze.html
Czy to z powodu Infoafery Premier trzyma prokuratora Seremeta w szachu,
nie przyjmując jego sprawozdania?
Dlaczego w mediach cisza o tej sprawie?
AKTUALIZACJA godz. 14.50
- W przyszłym tygodniu chcę się spotkać z prokuratorem generalnym - zapowiedział premier Donald Tusk.
Jak dodał, nie zamierza podpisać sprawozdania z działalności prokuratury, ale "brak podpisu nie oznacza braku zaufania do Andrzeja Seremeta".
Seremet powiedział wcześniej, że nie poda się do dymisji, jeśli premier nie przyjmie sprawozdania z działalności prokuratury. Nie widzę żadnych podstaw - zaznaczył.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tusk-wszystko-wskazuje-na-to-ze-sprawozdanie-pg-za-2012-nie-zostanie-podpisane/e2zj9
Czy pan Premier poda powód nie przyjęcia sprawozdania prokuratora Seremeta?
<script id="_wau6q4">var _wau =
<script id="_waumkc">var _wau = _wau || []; _wau.push(["dynamic", "3i6y8j7krw", "mkc", "c4302bffffff", "small"]);</script><script async src="//waust.at/d.js"></script>
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka