68 obserwujących
142 notki
421k odsłon
458 odsłon

Cenzura we WPROST !!! - To nie sen to już otwarta Wojna !

Wykop Skomentuj96
Przed chwilą trafiłem na stronach WPROSTU - na następujące oświadczenie
 
Niedziela, 25 kwietnia 2010

„Dobry smak, jak wiadomo, polega na tym, żeby nie nalegać” Albert Camus
Szanowni Czytelnicy, Drodzy Autorzy, Platforma Mediowa Point Group, nowy wydawca tygodnika „Wprost”, informuje, że miejsce, które do tej pory zajmowały felietony byłego właściciela oraz wieloletniego redaktora naczelnego „Wprost” Pana Marka Króla, począwszy od następnego wydania tygodnika, oddane zostanie redakcji i współpracującym z nią Autorom.

Jednocześnie wydawca pragnie przeprosić wszystkich Szanownych Czytelników oraz Szanownych Autorów, którzy poczuli się dotknięci treścią ostatnich felietonów Pana Marka Króla, a w szczególności formą ostatniego utworu tegoż felietonisty, opublikowanego 19 kwietnia, a więc dzień po zakończeniu żałoby narodowej. Wszystkie głosy i uwagi, które
dotarły do wydawcy, zostały wnikliwie przeanalizowane. 

Wydawca podziela pogląd Czytelników i także uważa, że tygodnik opinii nie jest właściwym miejscem na rozpowszechnianie i propagowanie tego typu treści. Platforma Mediowa Point Group zapewnia jednocześnie Czytelników, że dołoży wszelkich starań, by „Wprost” jako medium kształtujące opinie dbało o wysoki standard debaty publicznej – zarówno w sferze światopoglądowej, jak i etyczno-moralnej. 

Z poważaniem wydawca „Wprost” 
 
 
Marek Król napisał felieton, Nie polezie orzeł w GW-na   z którego wynika, że Wajda nie czuje żałoby narodowej, a Polacy upomnieli się o Godność Państwową  chowając swego Prezydenta z królewskimi honorami. Jest ten felieton także uzasadnionym acz  niewybrednym  atakiem na Gazetę Wyborcza. 
 
Pod felietonem Marka Króla  - ciągle jeszcze dostępnym na stronie internetowej Wprost ( na wszelki wypadek tworzę mirror)  znajdujemy ponad pół tysiąca głównie pozytywnych komentarzy.
 
Wydawca ma czelność ponformować, że u niego nie ma miejsca na takie teksty.
 
Wzywam zatem wszystkich czytelników pisma  "Wprost" oraz reklamodawców do  zaprzestania kupowania i reklamowowania się w tym piśmie.
 
Do ekonomicznego przekonania Wydawcy, że dla takich zachowań  nie ma miejsca na Polskim Rynku Prasowym.
 
To już nie sen - to otwarta wojna kasty media-politycznej z Narodem.
 
A oto :
 
 
Michał Lisiecki 64 040 726 • 61,6861%
Parrish Media N.V. 8 326 426 • 8,0203%
Pioneer Pekao Investment 
Management SA 5 207 548 • 5,0161%
Dom Maklerski IDM S.A. 5 202 168 • 5,0109%
Pozostali 21 040 157 • 20,2665%
 
PS,
 
Tu nie chodzi o Marka Króla i jego korzenie sprzed ćwierć wieku. Nawet nie o to, że mu wydawca podziękował. Jego prawo. Lecz o to za co i w jak publiczny sposób. To świadome wywołanie wojny. Opowiedzenie się prasy przeciw  tłumom. Klasy media-politycznej przeciw czytelniczym masom,. które mają się" modlić, czcić cara i wierzyć".

 

Wykop Skomentuj96
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale