Blog
kis24
Klub inteligencji salonu24
Klub inteligencji salonu24 See me, feel me, touch me, heal me The Who, rock opera Tommy
20 obserwujących 43 notki 50591 odsłon
Klub inteligencji salonu24, 13 września 2011 r.

Czasy

 W dziwnych czasach przyszło nam żyć. Na mój gust bardzo dobrych – spokojnych, bezpiecznych, bezkrwawych i bezbolesnych (dentysta). Jest nieco niepokoju, związanego z kapitalizmem stosowanym, ale czy to może się równać z bezustannymi zgonami członków rodziny na jakiejś wojence? W sumie jest fantastycznie, choć wszyscy narzekają. No dobra, za komuny nie było bezrobocia, bezdomnych, obywatel czuł się socjalnie zabezpieczony – pod tym względem wtedy było lepiej. Ale czy to czasem nie są te same czasy? Powojenne?

Na dodatek są to nudne czasy. Bo cóż będzie napisane w podręcznikach historii – przystąpienie do Unii Europejskiej, Wałęsa, Koniec Komuny. I co jeszcze? Ostatnie 10 lat, jakieś marne przepychanki między Kaczyńskim a resztą? No to jest po prostu kpina.

 Ktoś dziś czy wczoraj otworzył konto mailowe o adresie Kempa i napisał, że rezygnuje z polityki. No se dowcipas zrobił. I co? Telewizor pod tytułem tvn24 nic innego cały dzień nie robi tylko truje o tym bałwaństwie, nakręcając tej francy wynik wyborczy. Czy oni są odpowiedzialni?

 No właśnie, czasy. Signum temporis – dziennikarze. 4 władza. To Pohanke jest ważniejsza niż zaproszony gość. The medium IS the message. Czasy medialne. Czasy użytkownika, usera.

 To user tworzy, generuje, kreuje KONTENT – czyli to co się pojawia w nośnikach. To user utrzymuje salon24. To user napędza właścicielom s24 $$$ reklamowe. To user sączy jad. Jad stający się ambrozją, miodem w uszach. Zapominając  jednak, że miód w uszach zatyka uszy. I przestaje się słyszeć. Przesyt tego jadu, wywołuje emigrację wewnętrzną.

Czasy to termin bardzo szeroki, ja go spłycam, i zachęcam do pisania, nie o polityce. Dziś jest jej zbyt dużo. Słyszymy jedynie jazgot. Szum. Znudzenie. Marazm. Głosowanie na mniejsze zło. Ale poza polityką życie trwa. Trwa piekło w korporacjach. Trwa kryzys, który może nas za chwilę walnąć ciężkim młotem. Rozwija się kino, ginie literatura, powstają nowe formy kultury – młodzi tworzą. Nowe byty w nowych formach. Mają swoją dżunglę, którą dobrze znają i wypinają się na to, czym my żyjemy.

Lagriffe
  

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Lata szczęśliwe są latami zmarnowanymi, praca postępuje tylko w cierpnieniu. Tylko w nieszczęściu poznajemy świat i samych siebie, zdobywamy się na wysiłek i pogłębienie życia, a wiec na to wszystko, dla czego najwięcej warto żyć. (…)Troska rozwija siły ducha. Marcel Proust

redaguje zespół:
Aspen.
Basia007
Basia klika na Salonie24
dobronata
Docent Stopczyk
dry
ehad
Eternity
lagriffe
Lchlip
Mila Nowacka
Michalki
m.m.w.
Mr.Spock
NOTAX
waldburg

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @ETERNITY "...pod warunkiem, ze przychodzil (...) drugimi drzwiami" Boć dalibóg niepodobna,...
  • @LCHLIP A, gdyby miała brodę, lubo - figlarne wąsiki... eeeech. :((((((((((((((((((((
  • @HALO Dobry Wieczór [...]

Tematy w dziale