Blog
Let's all do the Poznan
kolumb855
kolumb855 Kontestator z Pyrlandii
5 obserwujących 124 notki 88385 odsłon
kolumb855, 14 kwietnia 2017 r.

Ekstraklasa 29. kolejka, czyli motywacja profesora.

598 34 0 A A A
Profesor nie odpuszcza.
Profesor nie odpuszcza.

"Nie puszczę zawodników po spadku, stać mnie"

W ten właśnie sposób, przed ostatnim meczem ze Śląskiem, motywował swoich piłkarzy właściciel Cracovii, profesor Janusz Filipiak.

"Moje tupnięcie nogą było jednym z czynników. Ono bardziej służyło temu, by uświadomić, jaka jest sytuacja. Tak jest w drużynach piłki nożnej, że przychodzi dołek, z którego trudno wyjść. Cieszy mnie, że nasi zawodnicy podnieśli głowę. Nie mówmy o "efekcie Filipiaka". To są efektowne hasła, które sprowadzają złożoność problemu do jednej osoby. Piłkarze w końcu doszli do stanu ducha, w którym postanowili powalczyć".

Tyle profesor, ja jednak upieram się, że spokojnie możemy mówić o efekcie Filipiaka. Po sześciu meczach bez wygranej i coraz słabszej grze, Cracovia podniosła się i wygrała z wracającym do formy Śląskiem. Podniosła się właśnie teraz, właśnie po takich słowach swego właściciela...

Przed podziałem punktów Cracovię czekają dwa, bardzo trudne mecze, z Jagiellonią i Legią, mam nadzieję, że w obydwóch Pasy zapunktują.

Czy była to realna groźba, czy tylko takie pierdu-pierdu przypadkowo rzucone w eter? Na miejscu piłkarzy Pasów, nie chciałbym tego sprawdzać, bo kto jak kto, ale Janusz Filipiak jest poważnym facetem, który poważnie traktuje swoje słowa i pieniądze. Profesor poważnie traktuje również swój klub, czego dowodem jest podjęta, niezależnie od katastrofalnej sytuacji w tabeli, decyzja o budowie za 21,5 milionów netto nowego ośrodka treningowego w podkrakowskiej Rącznej.


Od kilku sezonów w Kielcach jedno było pewne, Korona nieskutecznie poszukiwała nowego właściciela i była murowanym kandydatem do spadku. Do tego jeszcze wojna kibiców z klubem i wynikający z niej brak dopingu na meczach. A jednak Scyzoryki nie spadły i, co zakrawa na cud, co sezon za bardzo małe pieniądze uzupełniali ubytki w składzie.

Wygląda na to, że chude lata się skończyły. Korona gra świetny sezon i ma bardzo realną szansę na górną ósemkę. Klub w końcu ma też nowych właścicieli, grupę niemieckich inwestorów ze znanym kiedyś bramkarzem Dieterem Burdenskim.

Są już pierwsze decyzje nowych właścicieli, klub postanowił zakończyć bezsensowną wojnę z kibicami i anulował zakazy stadionowe, dzięki czemu na stadion wróci prawdopodobnie doping. Tak, w Kielcach ewidentnie wieją nowe wiatry...


Wypada jeszcze wspomnieć o poprzedniej kolejce. która była wyjątkowo ciekawa, a której hit, mimo fatalnego finału, był prawdziwym hitem. Taką piłkę naprawdę chce się oglądać!

W poniedziałek w Gdańsku derby Trójmiasta. Ciekawe, czy będzie taki sam oldschool jak jesienią w Gdyni...


Zdrowych, wesołych świąt, no i oczywiście udanych typów.

1. Ruch - Pogoń

2. Śląsk - Górnik Łęczna

3. Jagiellonia - Cracovia

4. Wisła Płock - Lech

5. Nieciecza - Piast

6. Legia - Korona

7. Wisła Kraków - Zagłębie

8. Lechia - Arka

Opublikowano: 14.04.2017 19:01.
Autor: kolumb855
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Niebiesko-Biały

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Ja też, to znaczy miałem najgorszą kolejkę. 7 meczy = 0 punktów, ale Kolejorza w Niecieczy...
  • Niezły mecz na szczycie, wyrównany, ale nowy lider, Zagłębie zabójczo skuteczny.
  • No i słowo o Robercie Gumnym. Jestem zachwycony jego postępami, już jest lepszy niż Tomek...

Tematy w dziale Sport