0 obserwujących
32 notki
6033 odsłony
  203   0

Kujesz w wieczór czy poranki, nie obędzie się bez Anki!

 Dobra pamięć.Trudno bez niej wyobrazić sobie naukę.Moim uczniom często powtarzam trzy zasady. Po pierwsze pamięć jest jak mięsień, nieużywany zanika. Po drugie powtarzanie jest matką wiedzy. Po trzecie, ucząc się czegokolwiek na pamięć, warto robić to z głową czyli sposobem. Nie powtarzać już tego co dobrze się zapamiętało, raczej skupić się na tym co nam sprawia trudność. Naukowcy już dawno obliczyli w jak często powinniśmy powtarzać aby nasze zapamiętywanie było jak najbardziej efektywne.

Tę wiedzę wykorzystali twórcy darmowego programu Anki, który jest doskonałym i zarazem prostym narzędziem do ćwiczenia pamięci. Program możemy pobrać w polskiej wersji językowej. Istnieje strona Anki skąd możemy pobrać mnóstwo słowników, baz danych. Ostatnio widziałem słownik angielsko-mongolski. Oczywiście nie brakuje polskich materiałów. Osobiście polecam frekwencyjny słownik angielko-polski, który zawiera 2000 najczęściej używanych słów w języku angielskim. Można też tworzyć własne bazy i dzielić się z innymi użytkownikami Anki. W Anki można w zasadzie wszystko zmodyfikować aby dostosować go do swoich potrzeb. Bazy danych mogą oprócz słów zawierać dźwięki i obrazy. Kolejną fantastyczną cechą są rozbudowane statystyki naszych osiągnięć. Rosnące słupki bardzo motywują do systematycznej nauki. Jednym słowem warto pobrać i spróbować. Ja od tego programu jestem uzależniony.

 

Program Anki

  • Znacznie zwiększa efektywność zapamiętywania
  • Jest darmowy i całkowicie legalny
  • Posiada wersję polskojęzyczną
  • Do programu powstało tysiące baz i słowników
  • Można w prosty sposób budować swoje bazy
  • Można go modyfikować do własnych potrzeb
  • Ma rozbudowane statystyki ukazujące nasze postępy w nauce
  • Można go obsługiwać przez przeglądarkę www

Link do strony na której można pobrać program Anki

Link do strony na której znajdziemy bazy danych i słowniki

Link do strony gdzie można korzystać z Anki przez przeglądarkę www.

Polecam od razu zmodyfikować program tak, aby można było wpisywać odpowiedzi. Program porówna poprawność pisowni. To szczególnie ważne w nauce języków obcych. Tutaj link do strony gdzie jest mini-przewodnik po , która w prosty sposób pokazuje jak to zrobić.

 

Życzę przyjemnej nauki!

 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale