Blog
PRel
μ1
μ1 Patrzę w przyszłość ze zdziwieniem
0 obserwujących 272 notki 94361 odsłon
μ1, 14 czerwca 2008 r.

...a ja kocham cię jak Irlandię

Wielki euroszwindel, czyli wprowadzenie eurokonstytucji pod zmienioną nazwą i bez zgody narodów Europy, wyrażonej, normalną demokratyczną drogą głosowania, dzięki Irlandii nie wypalił, a raczej - nie pójdzie tak łatwo, jak to sobie eurotomani wyobrażali.

Bo oszuści z Brukseli są zdeterminowani i nie ustąpią we wdrażaniu tego, co oni nazywają "usprawnieniem i modernizacją Unii" a trzeźwo myślący przeciwnicy tzw. Traktatu Lizbońskiego, którzy przed irlandzkim referendum potrafili całkiem przytomnie odwołać się do zdrowego rozsądku oraz instynktu wolnego społeczeństwa określają jako "biurokratyczne kuriozum", ocean mętnych przepisów itd, w którym najlepiej będą się czuć jedyni, którzy w całości to wszystko przeczytają, bo czasu im na to nie brakuje, mianowicie eurokraci.

Brukselscy dryblerzy już obmyślają metody, jak okiwać prawo i społeczeństwa Europy, aby jednak ów "traktat" wszedł w życie, bo jeśli np. wszyscy ratyfikują a jedna Irlandia nie - no to coś się wymyśli, np. jakąś kwarantannę na obszar Irlandii i OK, jedziemy dalej.

Wiem, niejeden już to pisał, ale trudno mi sie powstrzymać.

Kosmicznym skandalem jest to, że zmienia się reguły gry w Europie ponad głowami najbardziej zainteresowanych, czyli Europejczyków.

Jeśli nie pyta się społeczeństw, czy chcą takich a nie innych rozwiązań, regulacji, instytucji i przepisów, tylko wszystko przyklepuje na szczeblach urzędniczych i rządowych, to Unia Europejska jest faktycznie niczym innych jak takim urzędniczo-międzyrządowym tworem.

Nie jest żadną szczytną ideą.

Kto będzie sie z tym czymś utożsamiał, jeśli nie brał udziału, nie angażował się i nikt nawet nie próbował go angażować w proces zmiany UE.

Alienacja. Niektórzy wiedzą, co to znaczy.

Dramatem nie jest nawet to żałosne opasłe traktacisko, którego nikt nie zna i nie rozumie.

Symbolem upadku Unii Europejskiej jest tryb wciskania ludowi Europy tego szajsu.

Jak możecie tego, mówię do euroentuzjastów, nie dostrzegać.

To początek końca a nie żadna tam reforma i ulepszenie Unii.

Za sto lat w podręcznikach młodzi Europejczycy będą czytać o naszych czasach jako o okresie osłabienia demokracji w Europie spowodowanym próbami narzucenia narodom przez pewną wąską grupę reguł, których one sobie nie życzyły.

Drogi Unii Europejskiej i demokracji rozchodzą się.

Opublikowano: 14.06.2008 17:47.
Autor: μ1
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Add to Netvibes

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Rozmawiałem właśnie z Adamem Michnikiem Powiedział mi, że "ten Śmiłowicz jest na dobrej...
  • On the second thought, jednak myślę, że Śmigło nie taki w ciemię ...w obronie G-W-na....
  • Aż mi się trochę szkoda tej trzeciej III RP, Michnika i "GW" zro ...że ma głównie tacy...

Tematy w dziale