56 obserwujących
295 notek
311k odsłon
  181   0

Czy WHO zostanie rządem światowym?

Portal PCh24 opublikował właśnie ważne informacje o planach Światowego Zgromadzenia Zdrowia (WHA - World Health Assembly). Struktura ta to najwyższy organ decyzyjny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), ustalający jej politykę zdrowotną W skład organu wchodzą reprezentanci krajów członkowskich.

WHA zdecydowało właśnie (listopad/grudzień) o wszczęciu prac and „traktatem pandemicznym”. Na mocy tego traktatu WHO ma zyskać większe uprawnienia w celu zapobiegania pojawieniu się kolejnych pandemii.

Zwiększone uprawnienia mają dotyczyć m.in. ogłaszania pandemii, decydowania o zamknięciu ruchu lotniczego, lockdownach, ograniczeniach handlowych itp.

Nowy „traktat pandemiczny” ma wyeliminować „luki” w obecnych Międzynarodowych Przepisach Zdrowotnych (IHR) z 2005 r. odnośnie zapobiegania i reagowania na pandemie, zawierać regulacje nt. produkcji i dystrybucji szczepionek, „wzmacniania odporności” systemów opieki zdrowotnej na świecie, ujednolicania podejścia wobec zagrożeń epidemicznych i pandemicznych. Ma pojawić się nowy „instrument zapobiegania, gotowości i reagowania na pandemie”.

Nie później niż 1 marca 2022 r. rozpocznie prace zespół ekspertów, który ma przygotować konwencję WHO, umowę lub inne międzynarodowe porozumienie. Do 1 sierpnia miałaby powstać wersja robocza umowy, potem będą trwały negocjacje między państwami. W roku 2024 r. ma być przedstawiona na sesji WHA gotowa umowa.

3 grudnia Fundacje Społeczeństwa Otwartego George’a Sorosa, Amnesty International i szereg innych NGOsów sformułowały szereg wezwań w związku z opracowywanym traktatem. M.in. chcą, by w tego typu umowie uregulować i nadać status prawa międzynarodowego lansowanym przez nich  „prawom człowieka” dotyczącym aborcji czy specjalnych uprawnień mniejszości seksualnych. Ponadto domagają się dopuszczenia do prac nad projektem traktatu, a także podejmowania decyzji odnośnie obostrzeń sanitarnych na poziomie globalnym, regionalnym i lokalnym. Chcą stworzenia jednego globalnego systemu zdrowotnego, ułatwienia diagnostyki, dostępu do leków, szczepionek, terapii i innych istotnych produktów oraz usług zdrowotnych w okresie pandemii. Traktat pandemiczny w ich ocenie powinien zawierać zobowiązania i sankcje za ich łamanie.

Źródło: https://pch24.pl/wiecej-pieniedzy-i-wiecej-wladzy-dla-who-rozpoczely-sie-prace-nad-traktatem-pandemicznym/

Wszystko to brzmi dość groźnie. Globalizacja zyskuje nową twarz – twarz macherów od pandemii z WHO współdziałających z Sorosem, Gatesem i innymi, narzucającymi suwerennym krajom obostrzenia sanitarne, system zdrowotny, leki i szczepionki oraz prawa aborcyjne i gender.

Czy świat się zorganizuje przeciwko tym dość mrocznym planom w ciągu najbliższego roku?

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale