Blog
Janusz Korwin-Mikke
Janusz  Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke polityk, publicysta.Hobby: Szachy, tenis, ping-pong, brydż, bilard, GO, warcaby
28 obserwujących 311 notek 987305 odsłon
Janusz Korwin-Mikke, 2 grudnia 2016 r.

"Pracujemy dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej 164 dni. I to jest sprawiedliwość

Rzymski niewolnik oddawał 90% swoich zarobków dla swojego pana. W najświetniejszych czasach USA podatki wynosiły 3%. Hitler nakładał na Polaków 40% podatki. Obecnie w Polsce płacimy około 80% podatków, więc powiedzcie mi, do kogo jest bliżej Polakowi: do niewolnika,, czy do wolnego człowieka?

Porównajmy stawki podatków płacone w przeszłości. Zacznijmy od Ameryki XIX wiecznej do 1905 roku, gdzie płacono podatki w wysokości około 3% (nie było jeszcze podatku dochodowego). W tym samym czasie w Wielkiej Brytanii podatki wynosiły około 5% i były dwa razy wyższe niż w USA. Stąd też między innymi wielka emigracja do Ameryki. W Prusach wynosiły około 7%, a w Austro-Węgrach 12,5% i były to najwyższe podatki na świecie, stąd też słynna bieda Galicyjska, słynna nieudolność Armii Austriackiej. To było państwo sparaliżowane wysokimi podatkami jak i biurokracją.

Niepodległa Polska w 1926 roku kiedy to sanacja wygrała wybory podatki wynosiły równo 25%. Za Hitlerowskich Niemiec podatki wynosiły 33%. I na koniec za Starożytnego Rzymu kiedy rządził Senat – NIEWOLNIKOWI przysługiwało tylko 10% zarobku czyli płacił 90% podatku. To teraz porównajcie sobie te liczby i powiedzcie gdzie my teraz jesteśmy, a właściwie kim jesteśmy?

Do tego trzeba dodać słowa p.dra Roberta Gwiazdowskiego: "Chłop pańszczyźniany pracował więc dla pana feudalnego na początku XVI wieku 52 dni w roku, a później 104 dni. I to był feudalny wyzysk. My na początku XXI wieku pracujemy dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej 164 dni. I to jest sprawiedliwość społeczna."

"Pracujemy dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej 164 dni. I to jest sprawiedliwość społeczna"

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Urodzony 27 października 1942 r. w Warszawie, Absolwent liceum im. Tadeusza Reytana w Warszawie, student Wydziału Matematyki (5 lat) i (równolegle) Wydziału Filozofii (magisterium) Uniwersytetu Warszawskiego, w 1965 r. aresztowany (List 34), nastepnie de facto zawieszony, studiował w tym czasie psychologię, prawo i socjologię, w 1968 r. powtórnie aresztowany i relegowany z uczelni, odzyskawszy dzieki temu papiery zdał jako ekstern egzamin magisterski z filozofii. Uczestnik seminarium Teorii Podejmowania Decyzji profesora Klemensa Szaniawskiego, Przewodniczący sekcji Socjocybernetyki w Polskim Towarzystwie Cybernetycznym. Członek wielu towarzystw PTE, TNOiK, PTCyb i inn. Wykładał Teorię Podejmowania Decyzji w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @ŁUKASZ RZEPIŃSKI To, co na wycieczzce. Poznawalem kraj, rozmawiałem z ludźmi. I dzięki...
  • @SURPRESOR Nie. Ona chce to stosować jeśli hackerzy "napadną" na USA. Ale być może i w...
  • @ŁUKASZ RZEPIŃSKI To, co na wycieczzce. Poznawalem kraj, rozmawiałem z ludźmi. I dzięki...

Tematy w dziale