51 obserwujących
267 notek
444k odsłony
1483 odsłony

Czy PSL zerwie z praktyką ZSL?

Wykop Skomentuj34

Wiele bardzo złych rzeczy stało się w Polsce w trakcie 25 lat przemian ustrojowych, a niewiele z nich stało się bez udziału polityków PSL. Jako wieczny koalicjant, rezerwujący dla siebie rolę języczka u wagi, najczęściej sam nie inicjował wielu z tych działań, które niszczyły Polskę, ale brakiem sprzeciwu i wsparciem w głosowaniach współtworzył zło i nigdy nie wymówi się od współodpowiedzialności.
Dzisiaj sytuacja w Senacie RP i haniebne zachowanie marszałka senatu T. Grodzkiego jest klasycznym przykładem konsekwencji, jakie ponosi Polska i współodpowiedzialności PSL za takie skutki. Trzech senatorów PSL umożliwiło Grodzkiemu objęcie funkcji marszałka i w oparciu o ten mandat demonstruje on skrajnie nieodpowiedzialne działania, kompromitujące wyższą izbę parlamentu i w niebywały sposób szkodzące Polsce. To wszystko dzieje się na bieżąco i nie ma sensu przywoływanie powszechnie znanych argumentów o przekraczaniu kompetencji, łamaniu prawa, a zwłaszcza Konstytucji, o bufonadzie z cyrkiem tzw. orędzi marszałka, o podejmowaniu wielu decyzji bez porozumienia z całością senatu, wreszcie o fatalnym wizerunku związanym z powtarzającymi się oskarżeniami o korupcję w czasie jego wcześniejszej praktyki lekarskiej. Każdy obserwator sceny politycznej wie, kto umocował T. Grodzkiego w funkcji, która umożliwia mu te destrukcyjne dla Polski działania.
Najbliższe posiedzenie Senatu RP rozpocznie się 15-go stycznia i nie wyobrażam sobie, by można było uniknąć debaty na temat całej serii działań, którymi marszałek Grodzki „obdarował” Polaków, a następnie wniosku o jego odwołanie. Wtedy oczy Polaków nie będą zwrócone na zachowanie się senatorów z różnych klubów i kół, którzy już wykazali swoją obojętność, a często wrogość w stosunku do Polski. Szczególna uwaga będzie zwrócona na zachowanie PSL, a można przypuszczać, że wyborcy tych trzech senatorów nie podarują im opieszałości w podjęciu decyzji o odwołaniu marszałka. Wielu z nas nie czeka na dodatkowe argumenty, by oceniać PSL, ale ich wyborcy zapewne czekają, więc środa 15 stycznia może być ciekawa.     
    

Wykop Skomentuj34
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka