58 obserwujących
302 notki
497k odsłon
  390   1

Demagogia niech się demagogią odciska

Zima była w tym roku o wiele surowsza, niż w kilku poprzednich latach, wiosna przyszła wyjątkowo późno, miesiąc maj wykazuje najniższą od lat temperaturę, w Tatrach i w Sudetach spadł świeży śnieg, a prognozy przewidują, że w czerwcu w Polsce mogą nawet wystąpić przymrozki. Chyba przesadziliśmy z ograniczaniem emisji CO2, ewidentnie w atmosferze są niedobory tego gazu redukujące ponad miarę efekt cieplarniany. Grozi nam katastrofa globalnego oziębienia, której musimy zaradzić póki jest jeszcze czas.
Koniecznie trzeba rozważyć szybki i płynny powrót do energetyki węglowej, aby niedobory CO2 uzupełnić. Euro-posłanka Sylwia Spurek powinna  zorganizować naukowe seminarium na temat przewidywanych zagrożeń, ich politycznych konsekwencji i możliwości przeciwdziałania. Atrakcyjność takiego seminarium można by zwiększyć, oferując uczestnikom przystawki ze smażonym kornikiem z Puszczy Białowieskiej. Wtedy pojawią się wszystkie tuzy totalnej opozycji, a może nawet sam Adam Bodnar, który wprawdzie nie zna się na ekologii, ale na pewno będzie miał dużo czasu i będzie głodny.

Tekst napisany, by dostosować się do aktualnego poziomu S24. Komentarze zbędne, a te przewidywane już są zablokowane. SG wykluczona.

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości