3 obserwujących
147 notek
138k odsłon
  219   0

Jestem zaniepokojony, zaniepokojeniem rabina…

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich parę dni temu, napisał w liście skierowanym do prymasa abpa. Wojciecha Polaka, że wyraża głębokie zaniepokojenie zakłócaniem nabożeństw i aktami wandalizmu wymierzonymi w kościoły. Żeby na tym skończył było by całkiem fajnie.

Niestety, na tym nie skończył... Jestem także głęboko zaniepokojony przez domniemania, ( niektórych, czyli wszystkich mających inne zdanie niż rabin ) że wszyscy uczestnicy protestów uczestniczyli w takich działaniach. To niesprawiedliwe wobec wszystkich, którzy pokojowo wyrażali swój uprawniony, stanowczy sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, ograniczającej prawo aborcji" - dodał rabin.

Mnie natomiast zaniepokoiła inna sprawa. Skąd rabin Michael Schudrich wie, że ostatnie „stanowcze” protesty kobiet, były uprawnione, tak wobec Boga jak i ludzi i to w takiej formie jakiej się odbyły. Skąd rabin powziął wiedzę po czyjej stronie jest racja? Po stronie aborcjonistek, czy też może tych którzy są za życiem i jego ochroną od poczęcia aż do naturalnej śmierci? Czyżby sam Pan Bóg mu to wyjawił? Miał sen czy widzenie?

Ale na tym nie koniec. Chciałbym również spytać wielce szanownego pana rabina, czy w Izraelu możliwa jest aborcja na życzenie oraz bezprecedensowe ataki na synagogi, bożnice a także fizyczne ataki na uczonych rabinów w piśmie i mowie jak u nas na katolickich duchownych, jeśli się takie prawo kontestuje?

Czy prawo i ustawy obowiązujące Polsce, regulujące prawa do aborcji i jej wykonywania, nad którym troska pochyla się wielce czcigodny rabin Michael Schudrich i który jak widać jest wielce zaniepokojony jego stanem i literą, pragnie podzielić się z arcb. Wojciecha Polakiem swoją troską tak po prostu szczerze i od serca, czy też ta jego troska,  jest tylko na wynos, czyli dla gojów, a jej przyczyna ma zupełnie inne , ukryte podłoże?  

Czy popiera on demonstracje w sprawie jego zmiany, na korzyść aborcjonistów bo jest prawem obowiązującym w Polsce, dotyczy  tylko Polski i Polek? Warto byłoby też wiedzieć,czy rabin Schudrich popiera również prawo do wykonywania aborcji przez młode żydówki w państwie Izrael? Ich prawo do aborcji na każde żądanie, mężatek i panienek, zawsze i wszędzie, z każdej przyczyny i w każdym momencie, pod byle pretekstem, na każde życzenie? Popiera bezwzględnie bo tak umiłował wolność i szanuje prawa kobiet. Ich ciało ich wola? Czy też mowa jego jest pokrętna i nie szczera niczym węża, śliska i nieszczera.

Podobno, nie wiem tego na pewno, życie człowieka zgodnie z religią i prawodawstwem żydów, liczy się tylko i wyłącznie od momentu narodzin… Wtedy acz z bólem, można zrozumieć stanowisko jakie zajmuje w tej sprawie rabin Michael Schudrich. Niech się tłumaczy przed swoim szefem, który z góry na nas i na niego patrzy. Jego sprawa. Jest tylko jeden szkopuł. Tu jest Polska… A rabin Michael Schudrin chyba tego nie kwestionuje? W każdym innym przypadku zajmowanie takiego stanowiska przez rabina, jest to nieuprawniona ingerencja naruszająca wolność i niezawisłość Polski i jej prawa do stanowienia swoich praw, zgodnie z wolą narodu. Uzurpacja ubraną w troskę. Jako człowiek kulturalny i jako gość na tej ziemi, powinien to wiedzieć a biskup Wojciech Polak winien mu o tym bezwzględnie przypomnieć. Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo