Blog
kreatywny wandal
kreatywny wandal
kreatywny wandal Tylko prawda jest ciekawa.
4 obserwujących 122 notki 106650 odsłon
kreatywny wandal, 19 lutego 2017 r.

63 - latka postrzelona przez policje... Uszczypnijcie mnie proszę.

1574 33 1 A A A

Na stronie Salom24 ukazała się taka informacja. „63-latka postrzelona przez policje” Dalej, jako wytłumaczenie strzelaniny podano: „Starsza kobieta była agresywna wobec policjantów. Wcześniej groziła przechodniom nieopodal centrum handlowego”

A ja ja ja jaj… Pewnie jeszcze wymachiwała rózgą i wywijała groźnie czarodziejską szklaną kulą? Ciekawe gdzie się podział czarny kot co jej towarzyszył? O wiązce granatów wystających z babcinej reklamówki media nieprzychylne policji pewnie koniunkturalnie milczą. Jak znam życie i sprawność naszej policji, to kot towarzyszący kobiecie, też nie został złapany i przesłuchany… To mogło by być nawet śmieszne, gdyby nie fakt, że jak czytamy w newsie, „Policjanci musieli ją postrzelić.” (TVN24/x-news)

Uszczypnijcie mnie proszę… Patrzę w kalendarz. Nie, nie,- to nie 1 kwiecień… W zasadzie nie ma co tu komentować. Kolejna żenada i kolejny blamaż „chłopców i dziewcząt” ministra Mariusza Błaszczaka. Nie wiem czy ktoś mu podkłada świnie za świniom czy też pan minister nie radzi sobie z utrzymaniem tej całej menażerii w jakiej takiej sprawności. Ręce opadają…

Tak, ja wiem jaką sytuacje zastał… Wiem też jacy ludzie pracują w policji, ale strzelanie do bab, nawet wściekłych, to już gruba przesada... Świadczy brakach w podstawowym wyszkolenia policjantów, o złym doborze ludzi do tych służb, o ich bezradności i … głupocie. Kilku chłopa i parę dzierlatek w sile wieku, wyposażonych w różne akcesoria, nie może sobie poradzić z starszą kobietą… Nic tylko wyciągnąć gnaty i prać po babinie. No takiej kompromitacji policji to chyba jeszcze nie było. Wstyd mi za te służby które odpowiadają przecież za nasze bezpieczeństwo. Wstyd, bo pewnie głośno się zrobi w Europie o tej „sprawnej akcji”. Pewnie z zagranicy przyjadą młodzi kandydaci do zawodu policjanta by szkolić się w „Polskiej Akademii Policyjnej”…

Gdybym był na miejscu min. Błaszczaka to bym się chyba spalił ze wstydu i zaczął porządkować biurko w gabinecie… Z drugiej strony pojawia się przed nami obraz w jakim stanie po poprzednich latach i ekipach odziedziczyliśmy służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo. Bez radykalnych zmian kadrowych i szkoleniowych się nie obejdzie, jeśli w tak ważnej dziedzinie życia jak bezpieczeństwo obywateli ma nastąpić poprawa. Otwieranie kolejnych komisariatów i nagradzanie kolejnych policjantów medalami i nagrodami za dzielną i wytrwałą służbę nic nie da. To jest przykrywanie syfu pudrem. Podwyżki dla służb mundurowych ogłoszone niedawno przez min. Błaszczaka też nic jak widać nie dały. Nie może uczeń nieznający podstaw algebry rozwiązywać równań z całek czy rachunku prawdopodobieństwa. Smutna to prawda, ale nasi policjanci wykazują braki w podstawowych w wyszkoleniu. Nadgorliwością, niepotrzebną agresją tego nie da się nadrobić. Jeśli do tego dojdzie brak wyobraźni skutki mogą być opłakane. Trzeba to zmienić jak najszybciej.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Umiarkowany konserwatysta.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Bardzo trafna notka... Ja bym się posunął w stwierdzeniu autora jeszcze dalej... Ci co...
  • Zgadzam się z Tobą. Sensowna notka na dodatek, co bardzo cenne proponująca jakieś...
  • Zapoznaj się z moimi notkami... Na pewno nie wynika z nich, że nie lubię obecnego rządu....

Tematy w dziale Społeczeństwo