0 obserwujących
21 notek
6993 odsłony
  115   0

Rzepka, cebula czy chrzan? (WiWi14)

Ciągnie i ciągnie, biedak, tę rzepkę... Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę. A na przyczepkę podłączyli się już i z lewa, i... ze zlewa. Bo przecież każdy by chciał pomóc, no nie? Przecież chłopak – a złoty to chłopak (bo sporo złotych już zdołał zebrać) – w potrzebie, to dlaczego nie pomóc? Niejeden pomoże – tym bardziej, gdy dorobić się może. A niektórzy już się zorientowali, że – jak w każdej piramidzie finansowej – im kto szybciej tam wskoczy, tym wyżej go potem (piramida hop-sa-sa) wyniesie i zysk będzie większy. Dla społeczeństwa – czyli dla tych 2050 osób, które wskoczą pierwsze. Nie wiem, jak to wyliczyli, że dorobi się tylko 2050 pierwszych, ale tak im wyszło.

Wciągają więc na członka tych 2050 – kobity i facetów, starych i młodych, jak leci – z lewicy, z prawicy i ze środka, lekarzy i farmaceutów (zawsze jest kogo zapytać, gdy ulotka nieczytelna), z Platformy i spod Platformy, w formie i bez formy, ze Sejmu i ze Senatu... A kolejne wciąga... to znaczy kolejne transfery, są jedynie kwestią czasu. Piszą znawcy, że Hołownia gromadzi „ludzi o bogatej partyjnej przeszłości”. Po co ryzykować zabawy z kimś niesprawdzonym, kiedy można sięgać po takie bogactwa.

Ruch Polska 2050 to nie byle co, składa się nań kilka podmiotów (lub organizacji): Partia Polska 2050 (prezesem jest Kobosko), Stowarzyszenie Polska 2050 (prezesem jest Szymek24), Fundacja Polska Od Nowa (prezesem jest Kobosko), a wszystko to będzie zasilać (takie koło zamachowe... ale nie mylić z zamachem stanu... choć nie wiadomo, do czego jeszcze są w stanie się posunąć) Sklep Polska 2050 (właścicielem jest Polska Od Nowa, którego prezesem jest Kobosko). Brakuje mi tu jeszcze kilku podmiotów... to znaczy co najmniej trzech: Fundacja Partia 2050, Partia Stowarzyszenie oraz Sklep Od Nowa n(można farby sprzedawać). Nie wiem, dlaczego to przeoczono. Może nie było kim obsadzić? Ach... z tym sklepem to jest mały problem, bo może to być naruszenie zasad finansowania partii politycznej. Szymek24 skręcił na lewo, ale prawo jest prawem. „Kto w imieniu partii politycznej prowadzi działalność gospodarczą z naruszeniem przepisu art. 24..." i tak dalej.

Pismaki piszą też, że „największym problemem jest wiarygodność”. Ale przecież wiarę to on ma (że ho ho), a i na godności mu nie zbywa, więc po co ta gadka o braku wiarygodności? To prawda, że wszedł do polityki jako „człowiek z zewnątrz”, ale... alle... alee... jest już wewnątrz, więc co teraz? Ma wyjść? Był nową twarzą i nadal jest... no, może nie do końca, jednak – jak być może powiedziałaby znawczyni polskiej duszy (serialowej), pani Ilona Łepkowska: twoja twarz brzmi znajomo i jeszcze się nie zużyła. To prawda, zapowiadał nową jakość w pruskie.... pardon, w polskiej polityce... miało być zupełnie inaczej. Miało.

A jest raz tak, a raz inaczej. Raz przeciw aborcji, teraz dla odmiany (Fundacja Polska Od Nowa) przeciw przeciwnikom LGTBe... Raz nie miało być partii, a teraz jest partia (Partia Polska 2050)... Raz mówi, że trzeba wykonać postanowienie TSUE (to z przed...ostatniej chwili), bo „chcemy, czy nie chcemy, zgadzamy się, czy nie – wykonać postanowienie TSUE musimy” – dokładnie w tym samym tonie co Greenpeace gadał. Ale potem zmienił zdanie, bo orzeczenie wice Trybunału „to nie jest jeszcze orzeczenie całego Trybunału”. I co w związku z tym? „Mamy problem z tym, że takie orzeczenie, w takim trybie zostało wydane. Nie można takich kopalni, inwestycji, elektrowni zamykać po prostu z dnia na dzień”. Patrz pan... cud nad Wisłą. Ci nowi w tej partii to będą mieli pod górkę. Za cholerę nie wiadomo, jak się ustawić i co głosić. Może przyślą im wykładnię z centrali, taką ściągawkę na dziś? A może trzeba będzie kupić (dla dobra partii) – sprawdzaj w... Sklep Polska 2050! I będzie wiadomo, jak się ustawić.

Szymek24 to wie. Szczególnie jak się ustawić do zdjęcia. Przed tamtymi wyborami – jak udzielny książę (nie jak dziedzic pruski) – objeżdżał włości. To niektórych cieszy, innych zaś złości. Zagościł to tu, to tam. Rzucił parę słów - mimochodem. Brawa. I odjechał samochodem. Ale wcześniej pokazał się z kim trzeba. Wpadł do Raf-AUA (bo miał blisko) i do Gdańska (bo w wolnym mieście fajnie z Dulczessą pogadać), potem do Wrocławia zawitał. „Pił w Spale, spał w Pile”, skąd do Poznania wyskoczył (przygarnął tam wcześniej radną Agnieszkę Lewandowską). Zbiera wszędzie wszystkich „absolutnych przodowników” w "zieloności". Żniwiarz jakich mało.

Selfie sobie robi z tym i tamtą. Teraz ma. Może pokazywać na Twitterze lub Fejsboogu, który zastąpił niektórym Boga. Jest tam – na tym nowym, „twarzowym bogu” – taki filmik „Dlaczego i po co?”. Biedzo sie i poco, jak to wyłożyć, żeby się nie wyłożyc. A czytanie komentarzy pod tym filmikiem to istna rozkosz. A przecież po to człowiek żyje, co nie?


Pan jest cudowny i taki mądry i to wszystko co Pan mówi jest takie logiczne i płynące prosto z serca brawo! (Danuta Ciszak)


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka