Valeta stolica Malty.  Slamsy uchodźców w zabytkowym centrum miasta
Valeta stolica Malty. Slamsy uchodźców w zabytkowym centrum miasta
Black Pug Black Pug
1946
BLOG

List otwarty do p. Ochojskiej

Black Pug Black Pug Imigranci Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
W najbliższym czasie Polska będzie zmuszona przyjąć – dzięki paktowi migracyjnemu - około 300 000 osadników. Dokąd trafią „inżynierowie” z Niemiec i „lekarze” z Francji?

   W najbliższym czasie Polska będzie zmuszona przyjąć – dzięki paktowi migracyjnemu - około 300 000 osadników (niesłusznie zwanych uchodźcami).

   Już obecnie w naszym kraju brakuje mieszkań, a jeśli chodzi o powierzchnię przypadającą na jednego statystycznego obywatela 31,2 m2 w 2022 r. (wg. danych GUS) znajdujemy się na szarym końcu UE. Średnio 40 m2 na osobę a np. w Danii 60,9 m2.

   Ceny najmu mieszkań w Polsce – biorąc pod uwagę zarobki – też są bardzo wysokie. Czy podatnicy podołają kosztom najmu dachu nad głową dla tych „biednych ludzi”?

   O cenie metra kwadratowego nowych mieszkań, z uwagi na uwarunkowania rynku „deweloperskiego” - przeddzień wprowadzenia certyfikatów energetycznych - boję się nawet pomyśleć.

   W Warszawie za wynajęcie małej kawalerki trzeba zapłacić około 3 500 zł miesięcznie, co dla 300 tysięcy osób będzie kosztowało  1 050 000 000 zł miesięcznie i 12 600 000 000 rocznie (wg stanu na 04.06.2024). Ceny wzrosną, bo rynek nie jest z gumy a i obecne przepisy, najmu właścicielom nie ułatwiają. Pomoże też inflacja.

   Kto wynajmie mieszkanie siedmioosobowej rodzinie z Nigerii?

  Warto również wziąć pod uwagę, że dość szybko – w ramach procedury łączenia rodzin – te 300 000 osadników będzie mogło ściągnąć do Polski swoich najbliższych krewnych (statystycznie dodatkowych 5 osób na osadnika) …

   Do tego należy doliczyć koszt zasiłków, nauki języka, przysposobienia do pracy, edukacji i przedszkoli dla dzieci.

      Czy w Warszawie „na miasteczku Wilanów” powstaną ośrodki dla migrantów? Czy też na Polach Wilanowskich Trzaskowski utworzy pola namiotowe? A klimat, sorry taki mamy jaki mamy! 

  W czasie kampanii poprzedzającą wybory do Parlamentu Europejskiego warto zadać te pytania kandydatom na deputowanych. Może któryś się odezwie? Horyzont realizacji tych destrukcyjnych dla naszego państwa i całej Unii planów, realizowany będzie bowiem za ich kadencji.  


Black Pug
O mnie Black Pug

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka