0 obserwujących
7 notek
14k odsłon
  2387   0

W imię religii wszystko wolno? Sprawa rytualnego uboju

Fundacja Zmienmy Świat 2012
Fundacja Zmienmy Świat 2012

 

              Całkiem niedawno społeczeństwo dowiedziało się że Polska jest liderem w rytualnym uboju. Wszystko co wokół tego się działo i nadal dzieje, nie pozostawia złudzeń.   Chodzi o wielki biznes. Nie wiadomo kiedy i jak i dlaczego ten przemysł rozrósł się w naszym kraju do tak wielkich rozmiarów. Widać ktoś wysondował że Polska to doskonały kraj do robienia takich interesów. Dla niewtajemniczonych wyjaśnię, chodzi o zabijanie zwierząt w rzeźniach które jest eksportowane do Izraela, Turcji i innych krajów arabskich. Zwierzęta są zabijane bez ogłuszenia, podrzyna się im gardło i czeka aż wykrwawią się na śmierć i umrą w mękach i cierpieniu. Jest to tzw. ubój rytualny czyli zabijanie zwierząt wykonywane według wskazań podyktowanych religią. Każde zwierzę w pełni świadome doświadcza niewyobrażalnego cierpienia i męki, ten koszmar czyli wykrwawianie się na śmierć trwa długo. Ból i cierpienie doprowadzają do pewnego wydłużenia czasu, każda chwila wydaje się trwać wieczność. Zwierzęta konają w mękach.

 

Zabijanie zawsze jest okropne i dla każdego wrażliwego człowieka który to ogląda jest to bardzo traumatyczne przeżycie. Nikt w rzezniach nie chce bywać, każdy nie chce myślec o tym co tam się dzieje. Wiemy że zgodnie z wymogami prawa zwierzę zanim zostanie zabite, musi zostac ogłuszone czyli pozbawione świadomości. Były od tego wyjątki nagłośnione przez media i sprawcy takich czynów musieli się tłumaczyć przed prokuratorami. Wobec wielu wydano wyroki.

Ale prawo nie dla wszystkich jest równe! Jak teraz wiemy od dawna w rzezniach dokonuje się rytualnego uboju zwierząt na eksport do Izraela i krajów Arabskich bez żadnego ogłuszania! Ministerstwo Rolnictwa pomijając Ustawę o Ochronie Zwierząt wydało rozporządzenie według którego można zabijać zwierzęta bez ogłuszania nie ponosząc żadnej kary!  W Polsce funkcjonuje ponad 20 rytualnych ubojni, gdzie zabija się zwierzęta w wyjątkowo okrutny sposób, a do tego niezgodnie z prawem. Polskie prawo przewiduje bowiem (art. 34), że zwierzę kręgowe może zostać zabite tylko po poprzednim pozbawieniu go świadomości. W rytualnych ubojniach zwierzę jest natomiast przed śmiercią w wyrafinowany sposób torturowane, umiera świadomie, powoli, w mękach, nie mogąc nawet wydać głosu sprzeciwu, ponieważ na początku barbarzyńskich zabiegów przecina mu się krtań, a potem nacina i rozcina żyły, by powoli się wykrwawiało.  To potworne barbarzyństwo.

             Na to bezprawne i  barbarzyństwo wyraził zgodę dawny minister rolnictwa Wojciech Olejniczak, a podtrzymuje ją obecny - Marek Sawicki. Nie wzrusza go żaden protest. Pan minister nie ma ani szacunku dla stawionego prawa, ani żadnego współczucia dla torturowanych zwierząt, bo - jak twierdzi - ''humanitaryzm jest dla humanistów''. Szokujące.


          Minister Sawicki i podległe mu Ministerstwo Rolnictwa stało się prawdziwym adwokatem diabła! Otóż ministerstwo twierdzi że „dopuszczalne jest odstępstwo od ogłuszania zwierząt w przypadku uboju odbywającego się w rzeźni zgodnie z obrzędami religijnymi oraz że ważne jest utrzymanie tego odstępstwa od ogłuszania zwierząt przed ubojem z uwagi na wynikające z art.10 karty praw podstawowych UE RESPEKTOWANIEM PRAW DO WOLNOŚCI WYZNANIA, PRAWA DO UZEWNETRZNIANIA RELIGII LUB PRZEKONAŃ PRZEZ UPRAWIANIE KULTU , NAUCZANIA, PRAKTYKOWANIA I UCZESTNICZENIA W OBRZĘDACH”!  Przewrotna argumentacja!

 

          Stosując się do retoryki MRiRW każdy z nas może wymyśleć sobie religię która będzie zawierała okrutne, krwawe praktyki albo przyłączyć się do jakiegoś mrocznego kultu, sekty która takie praktyki zawiera i nikomu nic do tego bo... jeżeli wiąże się to z respektowaniem prawa do wolności, uzewnętrzniania religii lub przekonań wszystko można robić bez obaw że poniesiemy za to karę czy jakiekolwiek inne konsekwencje. Czy też jeżeli pojawi się u nas sekta, kult, wyznanie które powie że wiara nakazuje im zabijać nasze ukochane domowe zwierzaki,  bez znieczulenia, zabijać aż się wykrwawią czy Ministerstwo też wyda oświadczenie że jest to dopuszczalne ze względu na respektowanie prawa do wolności wyznania i uzewnętrzniania religii? Przecież równie dobrze może się pojawić nowy Breivik który powie że zabił ludzi bo było to zgodne z jego wiarą a karta praw podstawowych EU gwarantuje mu prawo do wolności wyznania i „uzewnętrzniania religii”!

          Nie dajmy się zwieść, nie chodzi wcale o „konstytucją wolność wyznania i swobodę praktyk religijnych”. To mydlenie oczu. Gdyby te sprawy były pierwszorzędne, to dlaczego mielibyśmy zabraniać wydawania za mąż jak to wskazał pewien dziennikarz,  np. trzynastolatek czy kamienowania za cudzołóstwo? Przecież są to rzeczy jak najbardziej praktykowane w niektórych religiach i czy zabranianie ich nie godzi w swobodę praktyk religijnych? Dlaczego przepisy dotyczące ludzi muszą być bezwzględnie przestrzegane, natomiast nie ma problemu w łamaniu tych dotyczących zwierząt? Bo co to tylko zwierzę? Przecież już wszyscy raczej wiemy i zgadzamy się z poglądem że zwierzęta to istoty które tak samo jak my odczuwają ból, cierpienie, strach, smutek, rozpacz, tak samo jak my tęsknią, kochają.

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale