Zostaw za sobą piękna ślady...
Szczęście to codzienne odczuwanie własnego wolnego istnienia
158 obserwujących
1784 notki
1385k odsłon
  501   0

Alicja Szemplińska vs. Rafał Brzozowski

Dziwię się Rafałowi Brzozowskiemu. Zdając sobie sprawę, że wokalnie jest bardzo dużo niżej niż nasza reprezentantka na nieodbytej Eurowizji w 2020 roku zgodził się jednak na reprezentowanie naszego kraju w tymże konkursie w roku 2021. Zapewne Pani Alicja - mimo dobrej miny do złej gry - jest rozgoryczona. I jej się nie dziwię. Jej umiejętności wokalne są niesamowite a nawet piosenka na 2020 rok pt. "Empires" byłaby prawdopodobnie faworytem na tym konkursie.

Utwór Pana Rafała był zupełnie nietrafiony. Zero melodii, zero jakiejś melodyjności. A do tego zaśpiewał jak wokalny sztubak. Szkoda mi go, bo był faworytem prezesa TVP Pana Jacka Kurskiego i tego nie jestem w stanie zrozumieć.

Alicja Szemplińska musiała przejść przez preselekcje i uzyskać akceptację widzów a Rafał Brzozowski reprezentował Polskę z nominacji prezesa TVP, bez żadnej naszej weryfikacji .

Oczywiście prowadząc teleturniej "Jaka to melodia" Pan Rafał zyskuje na popularności. Tyle tylko, że potrafi śpiewać tylko w jednej tonacji i nie jest w stanie wykroczyć poza swój naturalny głos, w przeciwieństwie do Alicji Szemplińskiej, która jest wyśmienitą wokalistką.

Pan Rafał przegrał Eurowizję, co było do przewidzenia i mam nadzieję, że jego własne ego nie spowoduje, iż zniknie z przestrzeni medialnej. Jest utalentowanym prowadzącym teleturniej i niech na tym się skupi, bo śpiewanie nie jest dla niego.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura