Zostaw za sobą piękna ślady...
Szczęście to codzienne odczuwanie własnego wolnego istnienia
156 obserwujących
1759 notek
1372k odsłony
  1028   1

Sara James dziś w USA powalczy w półfinale "Mam Talent" - wraz z oceną tegoż występu

Nie ukrywam, że od chwili, kiedy usłyszałem śpiew Sary James jestem jej fanem i życzę jej wszystkiego dobrego. 


Kiedyś pisząc o Sarze James wyraziłem opinię, że "moim zdaniem mamy do czynienia z przyszłą gwiazdą i to nie tylko na arenie polskiej, ale międzynarodowej. Taki głos zdarza się raz na kilka tysięcy i szkoda byłoby go zmarnować. Mam nadzieję, że znajdzie się odpowiedni manager, który sprawi, iż stanie się gwiazdą światową. Oby! " [1]. 


I taki manager się znalazł w postaci Igora Herbuta, wokalisty zespołu LemON i to on namówił młodą Sarę James i jej rodziców do występu w USA i w sumie mało kto w Polsce spodziewał się (ja tak) że ten występ będzie tak udany.  


Pisałem też w innym tekście, że "warto sobie zdawać sprawę, iż taka polska wersja "The Voice Kids!" czy nawet Eurowizja Junior to dla Amerykanów (choć nie tylko) są tylko jakimiś egzotycznymi konkursami, nie mającymi przełożenia na popularność w skali światowej. Natomiast pokazanie się i to z sukcesem w amerykańskim i niezwykle popularnym w USA artystycznym wydarzeniu jakim jest program "Mam Talent" może otworzyć drzwi do wielkiej kariery. I ta wspaniała dziewczyna swoim występem uchyliła te drzwi. Jej występ w "Mam Talent" oczarował publiczność i jury, które od razu dało jej przepustkę do półfinału tego programu, wykorzystując tzw. "złoty przycisk", dzięki czemu Sara już nie musiała mozolnie przechodzić wszystkich szczebli, które miały ją doprowadzić do tegoż półfinału"[2].


To naprawdę duży sukces... a zresztą zobaczmy jej występ:


https://www.youtube.com/watch?v=HZb-nym3HhA&t=301s


Przy okazji jej występu dowiedzieliśmy się też, że dwóch członków jury też ma korzenie polskie a Sara o tym, że jest Polką mówiła bez żadnych kompleksów i to w USA, gdzie przez dziesięciolecia różne środowiska tą polskość raczej ośmieszały i sądzę, że dla Amerykanów informacja o tym, że Sara jest z Polski było kompletnym zaskoczeniem [3].  


No dobrze. Już było minęło a występ Sary James na YouTube miał do dzisiaj klikalność na poziomie 16 990 068 osób, czyli niespełna 17 milionów!


Natomiast dzisiaj w nocy polskiego czasu odbędą się na żywo półfinały amerykańskiego "Mam Talent", w których Sara oczywiście wystąpi. 


Jestem pełen niepokoju, bo to może być najważniejszy jak dotychczas występ Sary i wcale nie musi ona awansować do finału, natomiast musi perfekcyjnie (jak to ona potrafi) zaśpiewać i do tego musi mieć tak dobrany utwór, który będzie w stanie pokazać wszystkie jej umiejętności i możliwości wokalne. A doprawdy sądzę, że wybór utworu był chyba największym problemem dla całej jej managerskiej ekipy, bo raczej nie powinniśmy się bać o to, że trema może "zawiązać" gardło Sary i wpłynąć na jej śpiew.  


Powtórzę. Od samego początku kibicuję Sarze i wierzę, że swoim talentem podbije świat. Ma wszystko: niesamowity talent i nieziemski głos, wrażliwość, obycie sceniczne a nawet posiada czarną domieszkę  krwi, co nadaje jej talentowi soulowego brzmienia i ciemną karnację skóry, która akurat w branży muzycznej może jej tylko pomóc. 

Powodzenia!


Dopisek z dnia 24.08.2022 już po występie Sary James w półfinale!


Powiem jedno. Brawo!!! Sara dzisiejszym nocnym występem udowodniła, że kariera muzyczna stoi przed nią otworem. Mówiłem, że sam wcześniejszy jej występ to było uchylenie tych drzwi. Teraz mogę  powiedzieć, że już je otworzyła: co prawda jeszcze nie całe, ale można już przez nie przejść. Oby tylko nie wciągnęła się w ten amerykański sen za bardzo i pozostała sobą. Bo chyba wszyscy wiedzą, że łatwo "dostać sodówki" i światowy sukces w tak młodym wieku ma nosi w sobie wiele zagrożeń. Liczę jednak w tym względzie na rodziców Sary i na I. Herbuta, jej managera.

Amerykańscy widzowie mają cały dzień, aby głosować na uczestników półfinałów. O ich wynikach znów dowiemy się w nocy, tak więc rano już wszystko będzie wiadome. Ale jak napisałem wcale nie musi wygrać, ale zaśpiewać genialnie i tak to zrobiła dziś w  nocy na żywo. 

Sara zaśpiewała na żywo przebój "Rocket Man" Eltona Johna, a jej występ został nagrodzony przez jurorów owacją na stojąco. Także publiczność i telewidzowie byli zszokowani aż tak dobrym występem i nie szczędzili Sarze braw. 


https://www.youtube.com/watch?v=nNTEukCadL0

Oczywiście Sara przyjęła od jury  wiele wspaniałych słów. Chyba jej największy fan i jednocześnie najważniejsza osoba w tym całym przedsięwzięciu Simon Cowell stwierdził: "Wybór piosenki był genialny. Sprawiłaś, że ten utwór brzmiał jakby był twój" . Inny członek jury  Howie Mandel stwierdził, że "To był zwycięski występ. Twój wygląd, głos i talent jest na miarę gwiazdy" .

Powtórzę raz jeszcze. Do finału przechodzi tylko dwoje artystów lub np. grup artystów, gdy tworzą jakąś formację (np. zespół taneczny, akrobatyczny itd.). Sara nie musi wcale być w finale, ale już zachwyciła telewidzów w USA a tym samym jest już u progu międzynarodowej kariery. 

Genialna dziewczyna. Jeszcze raz brawo!!!


[1] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2021/04/sara-egwu-james-objawienie-polskiej-iv.html


[2] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2022/06/sara-james-juz-podbia-ameryke.html


[3] Tak na marginesie. Już słyszę te wypowiedzi, że tą Polką nie jest do końca, bo ojciec jest Nigeryjczykiem a tylko matka Polką. Tych malkontentów i zawistników odsyłam do wielu wypowiedzi Sary, która zawsze mówi, że czuje się Polką!


Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...


http://krzysztofjaw.wordpress.com/


e-mail: kjahog@gmail.com


Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą.

Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję!

Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814

Paypal: paypal.me/kjahog

Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura