Zostaw za sobą piękna ślady...
Szczęście to codzienne odczuwanie własnego wolnego istnienia
157 obserwujących
1806 notek
1399k odsłon
  206   2

Entliczek - pentliczek co zrobi prezydent? Tego... nie wie nikt...

Ma zostać powołana Komisja wyjaśniająca wpływy Rosji za rządów PO-PSL. A, że takowe były to chyba nikt nie ma wątpliwości, choćby po obejrzeniu filmu "Nasz człowiek w Warszawie". Zapewne też w tym filmie nie ujęto wszystkiego, co może wyjść na jaw podczas ewentualnych obrad wspomnianej komisji. D. Tusk bardzo boi się prawdy w tym obszarze i dlatego chce sądownie usunąć ten ten film z przestrzeni publicznej i na pewno zrobi wszystko, aby taka komisja nie powstała.

Czy prezydent A. Duda pomoże D. Tuskowi oraz jego otoczeniu i zastosuje weto wobec możliwości powstania tej komisji? Tego naprawdę nie wie nikt!

Są na razie tylko przecieki medialne, które są bardzo niepokojące. Wedle nich prezydent prawdopodobnie jednak zastosuje prawo weta i komisja może nie zostać powołana. Gdyby tak się stało to byłoby bardzo niedobrze i sądzę, że wielu z tych, którzy głosowali na A. Dudę już całkowicie będzie miała poczucie dokonania niewłaściwego wyboru.

Zresztą prezydent A. Duda co jakiś czas podejmuje bardzo kontrowersyjne decyzje, które oddalają go od konserwatywnych wyborców. Swego czasu zastosował weta do ustaw:

– reformujących sądownictwo autorstwa Z. Ziobry. Stało się to po rozmowach z Małgorzatą Gersdorf - sic!, dzisiaj już byłą I Prezes Sądu Najwyższego i reprezentującą cześć sądownictwa nieprzychylnego wobec obecnej władzy wykonawczej,

– degradujących członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego odpowiedzialnych za wprowadzenie Stanu Wojennego, szczególnie dotyczących W. Jaruzelskiego i Cz. Kiszczaka,

– zwanych lex TVN zakazujących kapitałowi spoza EOG- Europejskiego Obszaru Gospodarczego, posiadania pakietu tzw.: większościowego w polskich mediach oraz określających, iż o możliwość pozyskania koncesji może ubiegać się firma, której siedziba mieści się na terenie UE lub w którymś z krajów członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Powszechnie jednak utarło się przekonanie, iż ustawa uderzała w TVN, którego właścicielem są Amerykanie (koncern Discovery),

– zwanych lex Czarnek, których celem było m.in. chronienie w szkole polskich dzieci przed negatywnym wpływem różnorodnych fundacji i stowarzyszeń promujących ideologie gender czy LGBT oraz przedwcześnie seksualizujących dzieci. Dodatkowo szkoły miały przejść pod kontrolę kuratorów oświaty. Prezydent A. Duda już dwukrotnie zastosował weta do tych ustaw, czyli tzw. lex Czarnek i lex Czarnek 2.0.

Motywacje prezydenta A. Dudy dotyczące tych wet były mniej więcej te same, czyli, że prezydent nie może kierować się polityką jednej czy dwóch partii politycznych, ale musi być arbitrem i nie inicjować niepotrzebnych sporów w Polsce. Po wybuchu wojny na Ukrainie doszedł jeszcze argument trudnej sytuacji międzynarodowej w jakiej znalazła się m.in. Polska i teraz najważniejszy winien być spokój a nie wewnętrzne kłótnie i chaos z nimi związany.

W swoim tekście z marca 2022 roku w aspekcie weta prezydenta do pierwszej ustawy lex Czarnek napisałem: "Czy obecnie polska szkoła wychowuje młode pokolenie w poczuciu naszej narodowej tożsamości i do miłości naszej Ojczyny? Czy dziś młodzi Polacy byliby zdolni do obrony naszego kraju tak jak robią to Ukraińcy: zarówno żołnierze, jak i osoby cywilne? Może część tak, ale jestem pewny, że ta część będzie coraz mniejsza, bo Prezydent RP dał zielone światło dla wychowywania naszej młodzieży w duchu lewackich, ideologicznych nemarksistowskich antywartości, gdzie patriotyzm, niepodległość, suwerenność, honor, państwo, Ojczyzna, Polska, naród, tradycja, wiara, rodzina, ojczysty język będą dla niej abstrakcyjnymi pojęciami. A w szkołach tę ideologię będą wtłaczali genderowi lewacy i dewianci spod znaku LGBTQ+ z kolorowymi piórami w dupie. I tak oceniam to weto i dlatego uważam, że szczególnie teraz takie weto jest zdradą naszego, polskiego narodu i zdradą naszego państwa, Polski. I beznadziejne, i absurdalne tłumaczenie się Prezydenta wojną jest właśnie cyniczne i kuriozalne, bo przecież miał on cały miesiąc na podpisanie tej ustawy a wojna trwała w momencie jego weta ledwo tydzień. Sądzę, że i tak miał ją zawetować a ta wojna dała mu tylko idealny pretekst do takiej decyzji. Szkoda (...) Niestety ja nie mam złudzeń. Miną lata albo też w ogóle ta reforma już nigdy nie zostanie ponownie podjęta, podobnie jak w przypadku innych ustaw, które zawetował Prezydent RP Andrzej Duda. Chciałbym oczywiście się mylić i bardzo bym się cieszył, gdybym się mylił, ale wydaje się, że ta moja nadzieja jest płonna, bo chyba - jak wiele osób to mówi - ta kadencja Prezydenta jest po prostu jego przygotowaniem do objęcia jakiejś międzynarodowej funkcji a tam przecież króluje neomarksizm. Wielu też wskazuje, że jednak ukąszenie przez UW jakiego doznał w tej partii nigdy z polityka nie wychodzi [1].

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka