Blog
Ufam jedynie Bogu i poznaję po owocach
Ksymenes
0 obserwujących 302 notki 473074 odsłony
Ksymenes, 28 września 2011 r.

G.. prawda całą dobę, czyli chów lemingów w TVN

W czasach II PRL ITI kojarzy się w naturalny sposób z I PRL. Sztandarowy pomysł polityczny, czyli TVN24, z Dziennikiem telewizyjnym, zaś Onet.pl z Trybuną Ludu. Ta ostatnia bardziej pasuje do Gazety Wyborczej, ale w czasach PRL nie istniał Internet, w związku z tym Trybuna Ludu pasuje też do Onetu. Oczywiście przy uwzględnieniu zmian w zakresie fasady i techniki.

Tym razem w roli głównej wystąpili Kamil Durczok i Paweł Płuska. Zadanie postawione przez przełożonych brzmiało:

Dowalić Kaczorowi za wydanie książki w trakcie kampanii wyborczej i nieuwzględnienie kosztów jej wydania przez komitet wyborczy PiS. 

Jak wykonali rzeczone zadanie? Bardzo prosto! Podali informację na temat książki o Kaczyńskim i jako komentarz do tej sprawy podłożyli wypowiedź Ryszarda Kalisza, w której ten ostatni skrytykował... prezydenta RP za podpisanie noweli ustawy o dostępie do informacji publicznej (sic!). 

Już dawno nie widziałem takiego świńskiego numeru ze strony dziennikarzy, jak tutaj. Nie ma mowy o żadnej omyłce, przejęzyczeniu czy innej wpadce dziennikarskiej. Mamy do czynienia z chamską i jak najbardziej ordynarną manipulacją. Kiedyś Kolenda-Zaleska usłyszała słowa Kaczyńskiego, których ten nigdy nie wypowiedział. Tutaj jest jeszcze gorzej, albowiem dziennikarze świadomie podłożyli słowa znanego polityka, które ten miał jakoby wypowiedzieć w kierunku Jarosława Kaczyńskiego, podczas gdy Ryszard Kalisz wysłowił krytykę wobec Bronisława Komorowskiego.

Gdyby PiS chciał się szwendać po sądach z manipulatorami, powinien w trybie wyborczym skierować wniosek przeciwko Ryszardowi Kaliszowi i jako dowód przedstawić zmontowany materiał TVN. Kalisz łatwo uwolniłby się od zarzutu, ale powagą rzeczy osądzonej mielibyśmy potwierdzoną chamską manipulację Durczoka i Płuski.

Szczegóły bezczelnej manipulacji dziennikarzy TVN można obejrzeć na portalu wPolityce.pl.

 

http://wpolityce.pl/artykuly/15418-jeden-kalisz-dwie-mysli-czyli-szkola-manipulacji-telewizyjnej-w-dzisiejszym-odcinku-metoda-na-bezczela

 

PS. Jak się dowiedziałem przed chwilą, Kalisz podobno mówił swoje słowa zarówno do Komorowskiego, jak i do Kaczyńskiego. Ponieważ otwarte pozostaje pytanie, dlaczego podobna sytuacja z Tuskiem i książką o nim w 2005 roku nie przeszkadzała ani TVN, ani Kaliszowi, notki nie kasuję.

 

 

Opublikowano: 28.09.2011 12:03.
Autor: Ksymenes
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Interesuje mnie przyszłość Polski, a nie konkretnej partii. Strzelam przede wszystkim do złej władzy, ale zła opozycja również nie może na mnie liczyć. W przeszłości sympatyzowałem z UPR - głównie w kwestiach wolnego rynku.

Lista blogerów, którzy trwale zbanowali mnie bez sensownej przyczyny: Andrzej Celiński, Mireks, maia14, teesa

Zbanowani przeze mnie za chamstwo:
entefuhrer (14.08.2011), mundry (05.10.2011)

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @jkdino49 Kulą w płot. Właśnie napisałem o tym, że Pańskie chamskie wnioski, którym...
  • @jkdino49 Wnioski godne idioty.
  • @irasiad Byłeś, jesteś i będziesz idiotą. Trzeba być ostatnim chamem, żeby w mojej notce...

Tematy w dziale