Blog
kutz.kazimierz
Kazimierz Kutz
Kazimierz Kutz reżyser, parlamentarzysta
0 obserwujących 17 notek 69156 odsłon
Kazimierz Kutz, 4 sierpnia 2011 r.

Wiersze są jak gołębie!

 

 Kto w życiu nie napisał choć jednego wiersza, nigdy nie dowie się jak ciężko go napisać. Wy już od dziesięciu lat w 100 śląskich szkołach urządzany jest konkursy na napisanie wiersza. Uczniowie z własnej woli przystępują trochę jak do konkursu sportowego. Potem z najlepszych powstaje książeczka w 400 egzemplarzach. A to już poważna sprawa, bo one zostaną po wsze czasy. Przejrzałem te tomiki, i w każdym znalazłem perełki prawdziwej poezji, godne by po dziesięciu latach zostały przez kogoś kompetentnego wyłuskane [ nawet sam mogę się tego podjąć], i wydać je  w osobnym tomiku, w tylu egzemplarzach ile jest szkół na Górnym Śląsku – x 10 -  i wypuścić je w świat jak gołębie. Ponieważ dają świadectwo talentom naszej ziemi, a talent jest darem boskim i należy się nim dzielić.

 Można by Prezydentowi RP, premierowi rządu, śląskim wojewodom, marszałkom, prezydentom miast, burmistrzom, wójtom, a także śląskim parlamentarzystom, złożyć je w prezencie pod choinkami, by sobie przez święta tę książeczkę poczytali, nasycili się poezją śląskich dzieci, przez co nabrali by nowej  energii w pełnieniu służby publicznej. Byłby to przykład łączenia działania piękna ze skutkiem pożytecznym.

Każdy człowiek może napisać jeden  piękny wiersz w życiu, to znaczy taki, który czytelnika  rozpromieni. Dlatego śląski konkurs  na napisanie jednego wiersza ma wielkie znaczenie edukacyjne. I nie tylko…

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Adam Lech ADMONN” pyta mnie – „Panie Kutz czy to prawda, że kiedyś nosił pan nazwisko...
  • @val Cieszę , że „VAL” poruszył sprawę Kaszubów, i każe mi brać u nich lekcję....

Tematy w dziale