73 obserwujących
792 notki
1318k odsłon
1061 odsłon

Walenie PiS-u głową w ścianę – kolejne zmiany Kodeksu Wyborczego

Wykop Skomentuj90


Zaklinanie rzeczywistości i zajmowanie się wymyślaniem coraz to nowych teoretycznych scenariuszy mających zrealizować marzenia Jarosława Kaczyńskiego o przeprowadzeniu wyborów w czasie zarazy, coraz bardziej wygląda na obsesyjne i stojące w sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem pragnieniem postawienia na swoim. Cała Polska zapoznaje się z kolejnymi ograniczeniami swobód obywatelskich, przyjmowanych ze zrozumieniem i wymagających od milionów rodzin wyrzeczeń i ograniczeń swoich przyzwyczajeń a nawet zdrowia, a dzieje się pomimo istniejących wątpliwości, nonsensów prawnych czy koniecznych uniedogodnień. Cała Polska zapoznaje się z wzrastających krzywych zakażeń i przypadków śmiertelnych, olbrzymimi trudnościami służby zdrowia a nawet zamykania szpitali, przygotowuje się na niespotykany i nieznany od kilku pokoleń kryzys gospodarczy i osobistą finansową i zarobkową niepewność w następnych miesiącach i latach, a poseł Kaczyński ma zmartwienie z powodu oczywistej konieczności odłożenia wyborów.

Głosowanie korespondencyjne bez praktycznie żadnej możliwości kontroli czy został formularz wyborczy wysłany i dostarczony, kto go wypełnił i wysłał, w jakim terminie, pocztą zwrotną, musi być odesłany (do kogo właściwie, jeżeli nie ma lokali wyborczych) – i to wszystko bez weryfikacji czy właściwa osoba wypełniła kartę wyborczą. Możliwości fałszowania, manipulacji, dowolności, i podmiany głosów prawie nieograniczone a potencjalna liczba ewentualnych skarg i zażaleń praktycznie nie do oszacowania. Nie wspominają o 2 milionach Polonusów przebywających za granicą pozbawionych prawa wyborczego ot, tak sobie. Wygląda to trochę na PARODIĘ wyborów w demokratycznym państwie.

Polski Rząd, administracja, samorządy, firmy wielkie, średnie i małe zajęte są walką o przetrwanie, walką o swoją przyszłość i przyszłość całego kraju. System oświaty przestał istnieć z dnia na dzień, pracownicy zajmują się swoimi pociechami w domach, gdyż żłobki i przedszkola nie funkcjonują, życie publiczne, kulturalne, społeczne leży w gruzach a służba zdrowia goni resztkami sił, Kościoły w całym kraju, po raz pierwszy w 1000-letniej historii, praktycznie zamknięte. Walka z koronawirusem i z jego następstwami stała się wyzwaniem na skalę niespotykaną wymagającą olbrzymiego wysiłku i poświęcenia. W najbliższych tygodniach zamknięci coraz bardziej w swoich domach mieszkańcy zaczną powoli „wariować” a zbliżająca się wiosna i lato pogłębi tylko narastające psychiczne napięcia i nie tylko obawy ale Po Prostu strach przed najbliższą przyszłością. Tym wszystkim żyją dziś Polacy.

Jarosław Kaczyński żyje własnym życiem nie mając żadnego kontaktu ze społeczeństwem obok niego. Życie własnej partii jest jego własnym i jedynym życiem i ogranicza się do zamkniętego kręgu popleczników i wybranych przez siebie Biernych, Wiernych ale Wiernych. No i bodyguards strzegących go przed kontaktami ze zwykłym obywatelem na którego mógłby się natknąć w poza siedzibą WAADZY na Nowogrodzkiej.

Jarosław Kaczyński w czasie obecnego kryzysu ani razu nie zwrócił się w jakikolwiek sposób do społeczeństwa w którym żyje i którym stara się zarządzać. Nie czuje takiej potrzeby i nie musi. Robią to za niego osoby, które wybrał z Prezydentem i Premierem na czele. On pociąga za sznurki a oni tańczą jak im zagra. Na sprawach gospodarczych i finansowych znać się nie musi i nie zawraca sobie nimi głowy. Ale to on decyduje czy to ponad 200 miliardów na gospodarkę w kryzysie czy 2 miliardy na „własną” telewizję się należą. Bez jego zgody nikt się nie odważy podjąć jakiejkolwiek istotnej decyzji. To on rządzi jak niewybrany ale faktyczny władca. Nie potrzebuje zaszczytów, pieniędzy czy dodatkowych apanaży. Wystarcza mu WAADZA z wszystkimi cechami jakie są jej przynależne.

Jarosław Kaczyński znowu główkuje jak by tu zmienić Kodeks Wyborczy. Bo przecież WAADZA, to jest jedyne co się liczy.

ps.
Znamienny wywiad w "Nasz Dziennik":

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/218558,walka-o-przetrwanie-panstwa.htmlWykop Skomentuj90
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka