Lech-Blo-G.
Jestem, więc myślę. Myślę, by poznać. Poznaję, aby zrozumieć. Jestem.
13 obserwujących
502 notki
173k odsłony
  249   0

Prezenty na Beatyfikację ( 12 września 2021 roku) - Prymasa Tysiąclecia Polski

Czołówka filmu - kadr - ks. Stefan Wyszyński - WAB
Czołówka filmu - kadr - ks. Stefan Wyszyński - WAB

    Nagubiłem wiele przedmiotów w swoim życiu ale tylko dwa razy zapomniałem o sobie. Po raz pierwszy w wieku 15 lat, na wycieczce klasowej do Trójmiasta, kiedy niespodziewanie  zobaczyłem w wagoniku kolejki stojącą obok Elżbietę Krzesińską, mistrzynię olimpijską w skoku w dal. Najpierw nie mogłem uwierzyć oczom, potem nie mogłem ich oderwać, a kiedy "Złota Ela" wreszcie wysiadła usłyszałem przez megafon komunikat o tym, że jestem poszukiwany przez kierownika wycieczki, która opuściła kolejkę kilka stacji wcześniej.                                                  
                                                                                                      

image

link-film - TVP - Elżbieta Krzesińska:  https://sport.tvp.pl/27995519/zlota-ela-medal-w-meskich-kolcach

    Drugi raz "odleciałem" w Szczecinie, już jako świeżo upieczony student I roku Pomorskiej Akademii Medycznej, na widok przemawiającego do wiernych  Prymasa Polski, śp. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Stałem wtedy w tłumie jak zamurowany i cały czas bardziej patrzyłem niż słuchałem. Z głównymi tezami Księdza Prymasa na temat nauki społecznej kościoła zapoznawałem się stopniowo dopiero w wieku dorosłym. Obok postanowień synodalnej Karty Praw Rodziny stanowiły one bowiem główną osnowę programową ruchu Prawda-Rodzina-Ojczyzna.

                                                                                                  

image
                                                        Kazania świętokrzyskie 1974–1976
Autor: Kardynał Stefan Wyszyński
Nauczanie społeczne Księdza Prymasa


                                                                 link:       https://wyszynskiprymas.pl/
                                                                                                            


     Radość z niedzielnej beatyfikacji duchowego ojca narodu, sama w sobie wielka i oczekiwana, skażona będzie, niestety, słowami i czynami tej części społeczeństwa, która ostatnio zaprezentowała extraordynaryjnie swój niszowy poziom.  Ale tak, jak niespodziewanym wydarzeniem "in minus" było zachowanie wspomnianej części Polek i Polaków we własnym kraju, tak wielki i niespodziewany prezent przyszedł z Norwegii i Teksasu. Sprawiła go oczekującemu na niedzielną beatyfikację Prymasowi i nam wszystkim rewelacyjna Polka pracująca tam, jako lekarz rodzinny. Zwolniona z państwowej placówki za odmowę zastosowania się do nowego prawa nakazującemu lekarzowi udzielanie wszelkiej pomocy w dokonaniu aborcji na żądanie, wytoczyła  państwu norweskiemu proces i w wygrała go przed jego własnym Sądem Najwyższym (sic!).

 link: https://tvrepublika.pl/wspaniala-wiadomosc-polska-lekarka-wyrzucona-z-pracy-za-sprzeciw-sumienia-wygrala-w-sadzie-najwyzszym-norwegii,87606.html

 To drugie, po antyaborcyjnym legalistycznym zwycięstwie  amerykańskiej organizacji "pro life" w amerykańskim  stanie Texas, zaistniałe niemal w tym samym czasie, arcyważne wydarzenie na zachodzącym Zachodzie. I szczególnie istotny sygnał dla wyludniającej się Polski i Europy.

        https://opoka.news/usa-sukces-obroncow-zycia-w-teksasie-zakaz-aborcji-po-wykryciu-bicia-serca-dziecka

                                                                                                          

                                                                                                  image

                                                                                                                                                   

Myśl Prymasa z "Kromki chleba": na 11 września/,, By dać życie, kobieta musi być matką, ale by je po Bożemu wychować, musi pozostać duchem dziewicą".
Z radosnym pozdrowieniem

image


 
Dr n. med. Wojciech Żebrowski

Uznany lekarz - ortopeda, chirurg.
Absolwent szczecińskiej Pomorskiej Akademii Medycznej.          
 Uczeń prof. Tomasza Żuka -  twórcy szczecińskiej szkoły ortopedycznej. Wiedzę i doświadczenie zawodowe uzupełniał w wiodących klinikach uniwersyteckich Bolonii, Padwy, Florencji i Bresci /stypendysta rządu włoskiego/.
Motto: ”Urbem, urbem, mi Rufe,cole et in ista luce vive! ".
Założyciel i aktywny członek Stowarzyszenia "Senat Obywateli Szczecina"    -  skrót:/S.O.S/ .
Od lat Autor, to spiritus movens działań w sferze upowszechniania wysokiej kultury, historii Polski i wszystkiego co służy dobru oraz podwyższeniu intelektualnej jakości egzystencji, w polskich dniach powszednich i świętach narodowych, przede wszystkim  społeczności Szczecina.******

 Moje konto w Salonie24 z wielką radością udostępniam Osobom nietuzinkowym, które mają do przekazania w przestrzeni medialnej  informacje o sprawach istotnych.

(lg)
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale