b-Lech-blo-G.
Jestem, więc myślę. Myślę, by poznać. Poznaję, aby zrozumieć. Jestem.
7 obserwujących
385 notek
108k odsłon
101 odsłon

A kto ty ? ( bravobis)

Painter: Irene Munoz Weber ( Chile)
Painter: Irene Munoz Weber ( Chile)
Wykop Skomentuj

image               image                                   image                                                    

   A kto Ty ?


   - Nie wiem - odpowiada ona - są przecież znaki i osoby niezwykle na tym świecie.Tak pojawiam się, wędruję, pilnie patrzę, słucham, ujmuję ma urodą. A może, nie wiem, potem opowiedzą - życia przygodą.
     - Inna jesteś, to pewne, inni szarzy, w ich spojrzeniach znużenie, a tobie do twarzy w zamyśleniu, zdziwieniu, i te uszka jak marzenie i nosek w uśmiechu, coś jest w tobie: nadzieja, niecodzienność, skryte serc wspomożenie.   Dla uśmiechu w niepojęcia zmęczonych szarością ludzi zdumionym bezdechu. Bo po co tak być odległą od cnej codzienności?  W kostiumie, wizerunku nie z świata tego. Idzie o zaskoczenie, błysk, sygnał, iż jest na tej ziemi jeszcze coś innego, nie tylko mól w starej książce, nie tylko przyzwyczajenie, sztampa, rutyna, za godziną godzina, zmęczenie, zniechęcenie. Tak wędruję,  co nowe rozdaję niepostrzeżenie, zaskakuję i świata tego urodę  smakuję. A jest co, tyle, że zapomniane, pod kurzu hałdami skryte, w złych kwasach rozmyte, rozrzucone gdzie byle starych grabi zębami. Tak patrzę,  zmieniam się jak pogoda,  tu uszko, tam nosek, co zmartwiałym choć uśmiechu doda. Wartość dodatkowa: moja misja spełniona...Naonczas świat ten szczęściem poruszony,  ja zaś jego panna, bezgranicznie w lekkości radości uniesiona. On mój na wieki zdobywany.  Są przecież znaki.  Dla niepoznaki.
  - A kto ty w tym razie?
   - Nie wiem - odpowiada ona. Czas na kolejny kwiatek odlatywać.  Na tym bez ram kolorowym,  abstrakcyjnym,  romantycznym, turpistycznym niestety w nastroju często, kubistycznym etc. etc. etc. teraz  ruchomym obrazie. Gdzie czas to ułuda.- Kim ja?  Nie wiem. 

  W tym przypadku, według mojej misji tajnego atlasu: nie mam słów ni czasu.

  - A kto ty, kimś jesteś przecież? Na tym dziwnym świecie.

Lech Galicki             

                                                                                                                


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura